Минесота и Денвър ще играят седми мач, в който ще се реши кой ще бъде финалист в Западната конференция на НБА. Тимбърулвс разби настоящия шампион на Лигата със 115:70 в шестия двубой пред собствена публика и така изравни полуфиналната серия до 3-3 победи.

Водени от Антъни Едуардс, домакините постигнаха най-убедителната си плейофна победа и в същото време нанесоха най-тежката загуба на съперника си в цялата му история в мач от елиминациите след сезона.

Тимът от Минеаполис бе повел с 2-0 в серията, но след трите поредни победи на Никола Йокич и компания, Денвър бе в ролята на фаворит да приключи нещата в своя полза, но претърпя катастрофа в шестия мач.

Домакините бяха неудържими в защита, като именно здравата игра в дефанзивен план се оказа ключова. В наши дни рядко се вижда даден отбор да бъде ограничен до едва 70 точки, особено пък в мач от плейофите.

Нещата не изглеждаха добре за гостите от Колорадо още в първата част, спечелена от Тимбърулвс с 31:14, а след като втората и третата бяха по-равностойни (макар и отново на сметката на домакините - 28:26 и 27:21), всичко приключи в заключителните 12 минути. В тях Никола Йокич и съотборниците му реализираха точно 9 точки.

Очаквано Антъни Едуардс поведе Минесота напред с 27 точки, а пък Джейдън МакДаниълс вкара 21. Високите играчи на "вълците" Руди Гобер, Карл-Антъни Таунс и Наз Рийд овладяха общо 38 борби, като паралелно с това пазиха възможно най-добре звездата на съперника Никола Йокич.

Трикратният "Най-полезен играч" на НБА вкара 22 точки, но при 10 пропуснати шута от игра, а също така завърши с едва 2 асистенции - нещо крайно нетипично за него. Конкретно в случая обаче и не кой знае колко изненадващо, предвид слабата стрелба на шампионите - едва 30.2% (26 вкарани от 86 опита от игра).

Джамал Мъри бе длъжник на своя тим с едва 10 точки и 14 пропуснати изстрела (4/18), а Аарън Гордън бе третият играч, записал двуцифрен актив откъм точки - с 12. Нито един друг баскетболист на гостите не успя да премине границата от 10 точки.

Мач №7 ще бъде в Денвър - рано сутринта в неделя.