Александър Везенков за пореден път бе реализатор №1 за Олимпиакос в Евролигата.

Гръцкият гранд постигна убедителен успе със 102:74 над Байерн (Мюнхен), а Везенков реализира 18 точки.

Трябва да отбележим, че предвид убедителния резултат и сериозната преднина, която гърците натрупаха още след първата част, Везенков бе съхранен и не получи обичайното си огрово време.

Въпреки това той отново демонстрира огромната си класа, а освен 18-те точки, спортист №1 на България за изминалата година, направи 4 борби и 3 асистенции.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Сред съотборниците му с най-много точки завръши американецът Шакаийл Макисик с 15, а от противника Исак Бонга реализира 16.

Иначе Олимпиакос изигра изключително силен мач срещу 15-ия в класринаето Байерн, като след първата част поведе с 14 точки при 26:12, а на полувремето разликата бе 20 точки при 55:35.

Още там бе ясно, че за Байерн няма обратен път в мача, което накара треньорът на Олимпиакос да даде повече почивка на Везенков, а съотборниците му не изпуснаха контрола над мача и в крайна сметка победиха с 28 точки разлика.

Победата прати Олимпиакос на първото място в Евролигата, като след изиграни 27 мача, гръцкият гранд има 19 победи и осем поражения. В класирането следват испанските грандове Реал (Мадрид) и Барса с актив съответно от 18:8 и 18:9, като Кралете имат мач по-малко.