Александър Везенков изигра 25 минути на високо ниво, а Олимпиакос победи у дома Реал Мадрид със 73:60 в централния мач от 20-ия кръг на Евролигата.

Българската звезда още не е в идеална кондиция след травмата, извадила го за десетина дни в началото на годината.

Затова и минутите му се "дозират", но стигат за поредния силен резултат на гранда от Пирея. Везенков се отличи с 15 точки и 5 борби срещу испанския колос.

Успехът над Мадрид изравни на върха в класирането Олимпиакос именно с Реал, както и с Барселона и турския Фенербахче.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА И ОТДЕЛНО ВИДЕО С ИЗЯВИТЕ НА ВЕЗЕНКОВ>>>

И четирите тима са с актив от 13 победи и 7 загуби.

А "Спортист №1 на България" за 2022-ра е в тройката на три от индивидуалните статистически класации на надпреварата на най-силните баскетболисти в Европа. Везенков води по "индекс на представяне" - събирателната цялостна оценка за играта в определен мач, като средният му коефициент е 22.9.

Нашата звезда е на второ място в Евролигата по отбелязани точки със 17.7 средно на двубой, и на трето при рибаундите - 7.1 средно на среща.