Един от големите фаворити на Световното първенство по баскетбол - Сърбия, изхвърча още на четвъртфиналите в Китай.

Западните ни съседите тръгнаха с "голямата кошница", заканваха се на САЩ, но Аржентина ги спря.

Южноамериканците победиха с 97:87 и намериха място сред най-добрите 4, а в последната крачка преди финала ще срещнат един измежду САЩ и Франция.

Сензационното отпадане на Сърбия пък означава, че за първи път от 1959-а няма да има балкански тим в топ 4 на света.

От 1998-а пък неизменно някой наш съсед стигаше до мача за титлата, сега това няма да се случи.

Аржентинците взеха и сладък реванш за финала през 2002-а, когато доста спорно съдийство подари световната титла на Сърбия насред САЩ.

Големият герой за аржентинците бе неостаряващият Луис Скола. 39-годишната легенда игра в онзи мач през 2002-а, отбеляза 20 точки и днес.

Скола, който е рекордьор по точки на световни първенства, показа на прехвалените сръбски звезди как се прави.

Богдан Богданович вкара 21 за Сърбия, но звездата за Денвър Нъгетс - Никола Йокич разочарова, като дори изгледа последните решителни 5 минути на мача от пейката.

Именно в последната част Аржентина отказа своя съперник, като на моменти преднината на южноамериканците достигаше до 11 точки.

Те водеха още от началото на срещата, но разликата не достигаше повече от 3-4 точки, а срещата бе доста интересна.

В крайна сметка триумфът бе за Аржентина, а Сърбия се прибира у дома.