ЦСКА победи категорчно Левски със 78:52 в баскетболното вечно дерби от Националната баскетболна лига.

"Червените" имаха категорично предимство през цялата среща, а в основата на успеха се оказа изключително силната първа четвърт.

В нея ЦСКА не даде какъвто и да е шанс на своя голям съперник и се оттегли на почивка с категоричния аванс от 23:5. Видео от мача вижте тук >>>

Все пак Левски заигра по-добре през втората част, но не успя да се доближи на по-малко от 15 точки от ЦСКА.

Това се случи в началото на третата част, когато Левски стопи нови три точки от разликата, но до края "сините" така и не се доближих на по-малко от тези 12 точки.

ЦСКА отново натрупа аванс, който бе 24 точки в края на третата четвърт, а в края на мача бе оформен убедителният успех със 78:52.

Левски все пак остава пред днешния си опонент в класирането. "Сините" заемат третото място с актив от 9 победи и 6 загуби, докато ЦСКА е с 8 успеха и 7 поражения.