Александър Везенков се адаптира към новото си предизвикателство, наречено Сакраменто в НБА. Българинът набира скорост и стигна до двуцифрен точков актив още във втория си мач в най-силното баскетболно първенство в света, реализирайки 10 точки. За съжаление Кингс обаче не успяха да зарадват феновете си с победа в първото домакинство за сезон.

"Кралете" допуснаха поражение в севернокалифорнийското дерби срещу Голдън Стейт - 114:122, а с огромна вина за загубата бе Стеф Къри, който бе неудържим.

Българското крило се включи по перфектен начин още в първата четвърт на мача в "Голдън Уан Сентър" в столицата на Калифорния. 28-годишният национал се появи в игра малко след средата на първата четвърт и наниза две поредни тройки за своя отбор.

След пропуск при третата му стрелба от дистанция първата част приключи при 29:24 в полза на домакините, а рано във втората четвърт Саша вкара осмата си точка след хубаво движение без топка и добра пресечка, извела го на добра позиция. Сакраментo поведе с 39:28, но до почивката, водени от Къри, гостите обърнаха нещата в своя полза и полувремето приключи при 57:60.

В третия период Къри, най-добрият тройкаджия в историята на НБА вкара невероятните 16 точки, а Уориърс обърнаха изцяло нещата в своя полза. Изоставането на Кингс достигна 70:81 пет минути преди края на частта. Везенков влезе в игра при оставащи 2:44 минути, като малко след това Клей Томпсън наниза две поредни тройки, а разликата продължи да расте и стигна до 79:81. Саша я намали до 81:97 след забивка, а "кралете" приключиха този период с изоставане от 84:99.

В последната четвърт българинът остана на пейката, а на терена ДеАрън Фокс взе нещата в свой ръце и заличи разликата, достигнала 19 в един момент (91:110), до 112:117, като вкара цели 19 точки. Къри обаче приключи всичко с пет последователни точки, а финалната сирена прозвуча при 114:122.

Равносметката за Везенков изглежда така - 12 минути и 10 точки при висока успеваемост от игра. Той бе стопроцентов за две точки (2/2) и 50% от тройката (2/4), като добави и 1 борба към статистиката си.

Фокс наниза 39 точки за Кингс, докато Домантас Сабонис остана с 19 точки, 17 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки.

От другата страна обаче бе вездесъщият Къри - 41 точки при 19 шута от игра и 7/10 от тройката. Клей Томпсън наниза 18, а Крис Пол се отчете с 10 плюс 12 асистенции.

Така и двата отбора вече имат по 1 победа и 1 загуба. Следващата среща в календара на "кралете" е у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс в 3:00 часа в понеделник.