Александър Везенков отново бе над всички, за да поведе Олимпиакос към победа над лидера в Евролигата - Фенербахче.

Гръцкият град изигра страхотен мач и с успя с убедителното 94:67 да спечели дербито срещу конкурента си от Истанбул.

Нашият Везенков се отчете с 21 точки, към които добави 4 борби и 2 асистенции, като всичко това бе постигнато за само 24 минути на терена. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК.

Поредното му страхотно представяне, което можеше да е още по-впечатляващо, но предвид убедителната ралика, Везенков бе съхранен в последната четвърт от мача.

Олимпиакос започна много силно мача, като още в първата част разпиля своя съперник, натрупвайки впечатляващи аванс от 20 точки при 31:11. В следващата четвърт нещата не бяха много по-различни, като гърците се оттеглиха на полувреме с аванс от 58:31.

Този развой доведе до доста рокади и в двата състава, което се отрази на качеството на баскетбола. Олимпиакос и Фенербахче допускаха доста грешки и в двете фази на играта, а гърците не изпуснаха своя аванс и в крайна сметка спечелиха мача с 94:67.

Така след 13 изиграни срещу в Евролигата, Олимпиакос е на третото място с 9 победи и 4 поражения. Фенербахче остава лидер с една победа повече.