Александър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос, повеждайки своя тим към победа в полуфиналите на плейофите в гръцкото първенство. След като преди няколко дни шампионите на южната ни съседка се класираха за Финалната четворка в Евролигата, а родната звезда изигра силен мач пред треньора на Сакраменто Кингс Майк Браун, сега той бе на ниво и при 83:65 срещу солунския ПАОК.

За само 24 минути на терена българинът наниза 21 точки, овладя 8 борби, направи 2 асистенции и допълни статистиката си с 2 откраднати топки, а Олимпиакос вече води с 1-0 в серията.

На почивката Везенков и съотборниците му изоставаха с 42:45, но през второто полувреме ограничиха гостуващия тим до едва 20 точки - 7 в третата част и още 13 в четвъртата, за да се поздравят с победата.

Вторият мач от серията е на 25 май, като преди това Олимпиакос ще играе полуфинал в Евролигата срещу Монако - на 19 май в Каунас. Миналата година гърците отпаднаха от Анадолу Ефес именно на тази фаза, а при успех срещу французите във финала ще се изправят срещу Барселона или Реал (Мадрид).