Александър Везенков мина с висока оценка един от вероятно последните си тестове преди потенциалния си трансфер в посока НБА. Пред погледа на Майк Браун, който е треньор на Сакраменто, отборът, който иска крилото в редиците си, българската звезда на Олимпиакос се разигра след "тихия" четвърти мач с Фенербахче и помогна на гръцкия си тим да спечели с 84:72, за да затвори четвъртфиналната серия с 3-2 и за втори пореден сезон да се класира за Финалната четворка на Евролигата.

Там Везенков и компания имат недовършена работа, защото преди година отпаднаха в полуфиналите от бъдещия шампион Анадолу Ефес. Съперник на "червено-белите" в последната стъпка преди мечтания финал в Каунас по-късно този месец ще бъде Макаби (Тел Авив) или Монако, които ще играят мач №5 помежду си в сряда вечер.

ВИДЕО С ИЗЯВИТЕ НА ВЕЗЕНКОВ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българинът, когото Бруклин избра под №57 в Драфта през 2017, а после прати правата му в Кливланд преди "кралете" от Калифорния да се сдобият с тях, реализира 17 точки за победата на своя тим. Той бе втори най-резултатен за Олимпиакос след Костас Слукас, който бе герой за втори пореден двубой и наниза 22 точки.

Непосредствено преди Файнъл 4 Везенков ще разбере и дали ще бъде избран за "Най-полезен играч" на сезона - нещо, което фенове и специалисти очакват да се случи със сигурност.

При гостуването в Пирея в мач №5 Марко Гудурич бе най-резултатен за Фенербахче с 26 точки за само 28 минути игра, докато Джонатан Мотли реализира 14.

Другата полуфинална двойка в турнира ще противопостави Барселона и някой измежду Реал (Мадрид) и Партизан (Белград), на които също им предстои пети мач в сряда вечерта.