Звездата на България в баскетбола Александър Везенков напусна залата, изнесен на ръце от съотборниците му с контузия по време на втората финална среща за титлата в Гърция.

Това се случи в третата четвърт на мача, а неговият Олимпиакос загуби от Панатинайкос с 65:67 като гост. Така в серията резултатът е 1-1 победи, но по-големите проблеми на тима на Саша са свързани именно с въпроса дали той ще играе в мач №3, вече в залата на Олимпиакос.

Везенков падна лошо при едно нарушение срещу него и се хвана за коляното, като видимо проблемът бе в задната част на крака. Той напусна терена с помощта на съотборниците си, като веднага е бил откаран за преглед.

Според първите информации от Гърция, проблемът е с удар и оток, няма засегнати менискус или връзки в коляното.

И все пак не е ясно колко бързо ще се възстанови най-силният баскетболист в Европа за сезона и дали ще е на линия за третия мач в неделя. Серията се играе до 3 победи.

За 21 минути преди травмата българинът се отчете с 6 точки, 4 борби и 1 открадната топка.

Олимпиакос бе и без болния си лидер и легенда Костас Слукас, а малко сред травмата на Везнеков играта напусна и Томас Уолкъп, който бе дисквалифициран за техническо нарушение.