Александър Везенков увенча най-силния сезон в кариерата си с титла на Гърция, макар това да не се случи по начина, по който вероятно българската звезда си е представял.

Олимпиакос водеше с 63:35 в залата на големия враг Панатинайкос в третата четвърт от мач №4 от финалите на първенството, когато двубоят бе спрян.

Това се случи, защото обстановката стана опасна за баскетболистите и съдиите. Феновете на домакините превърнаха залата в бойно поле - факли, димки, столове и седалки по играчите и игрището.

До края на тази част оставаха 2:46 минути, а агитката на ПАО усещаше, че обратът вече е невъзможен.

Везенков бе 11 точки и 4 борби за общо 20 минути на терена, въпреки че игра с травма. Българинът се контузи в мач №2, като и в третата среща, спечелена от тима му, не остана на терена в пълните минути на двубоя.

Олимпиакос ставаше шампион при победа, тъй като водеше с 2-1 в серията.

Съдиите решиха, че е невъзможно мачът да бъде доигран в такива условия, а по трибуните настана трошене - и то от феновете на отбора домакин в собствената им зала.

Двубоят спря за повече от час, след което бе решено, че няма как да бъде доигран.

И Олимпиакос е шампион, с което приключва сезона за тима, който направи невероятни неща в Евролигата и загуби финала само 3 секунди преди края срещу Реал Мадрид.

Везенков пък е най-добрият баскетболист в Европа, избран от журналисти, но и от фенове.

И Спортист №1 на България за 2022-ра, съвсем логично.