Коди Милър-Макинтайър, който по паспорт е българин и играе за националния ни отбор, направи голям мач в Евролигата с клубния си тим Баскония.

Случи се при победата у дома над АСВЕЛ (Франция) с 94:80, при която американският гард наниза 11 точки, добави 11 борби, а трипъл дабълът му бе оформен с 20 асистенции.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ТОЗИ И ОЩЕ МАЧОВЕ В ЕВРОЛИГАТА>>>

Именно това се оказа рекорд в един мач за цялата история на турнира.

А той падна със завършващ пас №20 в срещата, дошъл 2:17 минути преди края - чудесна асистенция към Чика Монеке за але-уп.

Милър-Макинтайър прави силен сезон, както и отборът му. Баскония е на осмо място с актив от 14 победи и 12 загуби, като амбициите са за достигане на елиминационната фаза.

Същевременно италианският Олимпия Милано нанесе едва четвърта загуба през сезона на шампиона на Европа Реал Мадрид - 81:76.