С пет български победи стартира 75-ото юбилейно издание на международния боксов турнир за Купа "Странджа".

Общо шест наши представителки излязоха на ринга, като пет от тях успяха да се класират за четвъртфиналите в своите категории.

Носителката на трофея през миналата година и актуална шампионка от Европейските игри - Станимира Петрова, бе категорична в категория до 54 килограма.

Без никакви проблеми тя победи украинката Свитлана Уманска с 5:0 съдийски гласа, като в следващия кръг тя ще срещне Енжаргал Мунгуцецег от Монголия.

В категория до 50 килограма победа за България постигна Златислава Чуканова, която след само един рунд отказа Атина Аврамиду от Гърция.

В тази категория България имаше двоен успех, защото и другиата ни представителка - Венелина Попотолева се наложи с 4:1 над Наталия Кучевска от Полша.

Снимка: БТА

Така на четвъртфиналите Чуканова ще играе срещу Айлин Гонсалес от Гватемала, а Поптолева ще се изправи срещу Сабина Бобокулова от Узбекистан.

България имаше успех и в категория до 60 килограма, където Аслъхан Мехмедова надигра с 4:1 съдийски гласа представителката на Алжир - Хаджила Халиф. Така в следващата фаза нашата представителка ще се изправи срещу Ана Старавойтова от Литва.

Петата победа за България бе постигната в категория до 57 килограма, където Светлана Каменова разби с 5:0 гласа Номин-Ердене Тугсяргал от Монголия. В следващата фаза тя ще се боксира с Андела Бранкович от Сърбия.

Единственото българско поражение регистрира състезаващата се за България нигерийка Джоана Нуамере, която в категория до 66 килограма отстъпи на румънката Кринута Себе с 0:5 съдийски гласа.

Утре на ринга излизат шестима наши представители при мъжете.