Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | corner.dir.bg
назад

Германия е новият Световен шампион по футбол

Германия е световният шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 в драматична битка на финала на 20-то световно първенство.

Обратно в новината

Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 206

Deutschland über Alles Германия над всичко! Което значи - Германия е за мен по важна от всичко друго!

Като гледам май само аз съм за Аржентина тук,та моля не ми слагайте минусчета,момиче съм при това и разбиращо от футбол и израстнало във футболна фамилия! Та наздраве на Германия и имаха блестящи мачове!Но!За мен тази вечер Аржентина бяха по-добри!Играха с повече хъс,разгърнаха се по-добре,имах много и интересни положения.Но ,уви и това Световно се реши с продължения!Младото конче си е младо конче и реализира гол.И въпреки всичко по-атрактивният футбол си остава на латиносите!Наздраве!

Швайни показа немският дух.Изглеждаше като след мач с Кличко,но се раздаде докрай за родината си.А Меси се показа като кокона след групите и не направи нищо освен тяколко тръста с наведена глава които завършваха с избиване на топката или удар в аут.

световни шампиони сме. Wir sind Weltmeister.

Писах ти +, но си далеч от истината! Германия имаха повече хъс да победят и го постигнаха! Поздрави за феновете на Германия!!! И на следващият финал да са срещу нас! HUP HOLLAND HUP!!!

Сега бира да се лее!! Стана ми жал за Шванщайгер, окървавен, ама се бори! Браво!

Благодаря за +. Знам,че Германия бяха страхотни на това Световно!Но лично аз исках да видя онази Германия от полуфинала срещу Бразилия.Въобще не съм фен на продълженията!В редовните 90 мин обаче Германия не ме впечатли особено тази вечер,a i Romero не случайно е вратар N1 на това Световно.Факт!Но така е в живота има победители и победени.Но много окървавена тази победа,не мислиш ли?Говоря и за 2-те страни.

ти си психически болен човек

Bell

Не кълни, че теб ще те стигне, циганин такъв.

Драга, Бих се съгласил с теб, ако вместо Аржентина беше споменала отборите на Коста Рика и Чили (а и този на Алжир). Те ми доставиха много повече удоволствие от останалите латиноам. отбори. Аржентина, Уругвай и Бразилия са минало , а само със спомени не се живее. С този си футбол няма как да побеждават и да печелят титли. Гледам футбол (св. първенства) от 1966 г. когато в Англия имахме най-легендарния отбор за цялата история на бълг. футбол. Така че мога да преценявам и смея да твърдя, да дам компетентно мнение. От играта , която германците показаха на миналото първенство през 2010 г. Бях убеден , че ще спечелят тази титла. Тогава испанците бяха пуснати да спечелят (както преди това французите, като компенсация за резила си с отпадането от нашите за св. в Щатите) и се видя какво се случи (същото се случи впрочем и с французите на следващото първенство). Защото в съвременния свят спортът е политика, каквато навремето е била войната. Естествено по-добре с мирни средства!...

Знаеш ли,когато Коста Рика стратираха казах,че ще бъдат сензацията на това Световно!Лично аз много им симпатизирах и дори онзи мач пак с дузпи решен ме натъжи.Коста Рика бяха супер!

Да не четем различни източници тогава? Ето какво чета аз: "Ромеро е допуснал само 3 гола на Мондиал 2014, докато Нойер капитулира 4 пъти в шестте си мача"

ще се радваме, защото имаме смисал в живота. тук е празник. щастливи хора. Autokorso

Но този мач бе на нерви и надлъгване. Затова изказахме мнение, че щеше да се получи по-красив мач, ако вместо Аржентина играеше Холандия или една Коста Рика! ПП. Аржентина "проби" на световното у дома през 78 г. , когато играхфа финал с Холандия. Е, тогава на холандците малко не им достигна да станат св. шампиони (а според нас заслужаваха), а за Аржентина започна ново време , т.е. излязаха на св. сцена и станаха известни. Така че не са толкова велики и заслужаващи безусловни адмирации. Впрочем крахът на бразилците потвърждава това.

Ще печелиш,когато заработят ДЮШ.Ако си клатиш мъдята в дискотеките под звуците на тъпа чалга ,СШ няма да станеш никога..

предполагам,че си злобен,дебел,плешив,импотентен ,живеещ в панелка

хаахахаха. Добре го затапи!

Абе нещастник, тази вечер играха два отбора. Едните- немските туци, другите-аржентинските цигани. Всеки си избра да подкрепя единия от двата одбора и след мача сме решили да напишем по нещо за срещата. Ти какво си се разплюнчил тук, м*йка ти проста, един господ знае. Ако си загубил пари, причината е че си глупав. Ако лъскаш топките на Меси, кофти играч си си избрал. Всеки е наясно, че Меси никога няма да бъде световен шампион!

Най-сетне шампиони! Поздравления и за Аржентина, които се представиха достойно срещу немската машина

Добър мач, заслужена победа. Накрая започнах да съжалявам, че ще се стигне до дузпи, защото това е тъп начин да се реши срещата. Но всичко дойде на мястото си.

Ама след колко удара към вратата????

Да има право с тезата , която защитава, употребата на такъв език е недопустима. Освен това черно-бяло не става за дискусия. Нюансите са по-съществени от основните тонове. Ти вж. какво став ас нашите ам. приятели! Путин е на стадиона до Меркел и другите, а обямбо никой не го бръсне вече за фактор. Ето, тези неща са по-важни за емоционални дискусии, защото ще определят непосредственото бъдеще на света.

можеха и да бият Аржентина, ама да не бяха пропуснали 2-3 положения.

Пак грешиш. Ромеро има допуснати 4 гола. С финалния мач. Толкова колкото имат Нойер и Силесен за 7 играни мача. Но малкото голове не са резултат само на вратаря, от футболна фамилия си и би трябвало да го знаеш. За последните 2 мача Бразилия допуснаха 10 гола. Мислиш ли, че Хулио Сезар е слаб вратар?

Въобще не е тъп начин за решаване на това кой ще е победител, защото показва кой може да рита топката по-добре (а също и самообладанието), а и качествата на вратаря.

Bell

Ако баба ми беше мъж...

Мда, след два часа зор на терена, никакво самообладание не ти е останало.

Aржентина отново разчиташе на късмета си и дузпите но Късмета господа Аржентинчета е до време а знанията на Гергмания да играе футбол са трайни. Само ме разбрах за какво Онзи нещастиник Меси го направиха играч на първенството???

Можеше и с повече да паднат ако съдията не беше толкова милостив към бравите на Аржентина . То не бяха юмруци не беще ритане ...ама некъдърноста е трайна в този отбор. Жалко....

Гледай да не ти се спука жлъчката