Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | corner.dir.bg
назад

Германия е новият Световен шампион по футбол

Германия е световният шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 в драматична битка на финала на 20-то световно първенство.

Обратно в новината

Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 206

Този ГЬОТЦЕ е просто едно невзрачно момченце. което има по-голям късмет......

И защо да не съм всезнайка? Защото съм жена ли? Аз мога да пържа и не само тиквички, уважаеми, и мога да разбирам от неща, които дори и не подозирате. Ако съм обидила някого, то омля за извинение, но за успеха на германците не можем да си затваряме очите. И за адаптацията и т.н. Всяко нещо си ма своето значение така, както и интелектуалната принадлежност. Доколко я притежавам отдавна е оценена. Още веднъж честито на германците!

е във възторг от голямата класа на германците, само някои българи разбират повече - на принципът: "Господ знае всичко, но българинът знае не само всичко, но и по добре!"

А то е така, като не можеш вкараш, ще ти вкарат! Сам срещу вратаря на отлична стрелкова позиция, централният нападател на Аржентина не можа да насочи топката в очертанията на вратата от непосредственна близост, камо ли гол да вкара...Това разграничава посредствените нападатели от великите! Да му се отнеме Златната топка-веднага!

бе по добър от Месси - вкара победният гол! Успехът му дава това право!

слагат минуси - нещастници!

бе по добър от Месси - вкара победният гол! Успехът му дава това право!

на доста българи е ДА ОБИЖДАТ, ДА ИЗМИСЛЯТ НОВИ ОБИДНИ ЕПИТЕТИ. С това си прикриват собствената си нищожност!

които бълват змии и гущери, да знаят че те са за нас ЗАВИСТЛИВИ ПРАЗНОДУМЦИ - понятието ОБИЕКТИВИЗАМ е за тях чуждо нещо- както са си у тях в сеамейството си, така са и в обществото - омразни същества.

е сложил минус! Ха, ха

Ха Ха -

Оле оле оле, честито Германия! Заслужихте си победата!

Абе, Вале, като пишеш за правилата не се ли сети, че германците не са южноамериканци и адаптацията към климата им различен. И въпреки това момчетата показаха и физическа подготовка и здрав дух. Показаха какво значи да отстояваш на идеите си. И още нещо, това че са имали един ден в повече теб какво те бърка, просто така се е случило. Да не би да са пуснали молба до FIFA за този ден? Ей, че всезнайковци и злобни хора има по този свят! Спечелиха си момчета заслужено и това е, въпреки че онзи макаронаджия съдията си затвори очите на няколко пъти и свири в полза на аржентинците. То и който не разбира от футбол го видя това. Браво на европейските ни братя! И още веднъж браво и до нови успехи, и на нашите момчета. Знае ли се, може все някога да се повтори онази година на айнцу, двайнцу, драй....а ти не злобей толкова срещу по- добрите.

Ти май си всезнайката...вместо да пържиш тиквички ми философстваш.

не знам какъв ти е интелектуалния потенциал, но изглежда не достига.Никъде не съм показал злоба или неуважение към германците.но трябва да има ясни правила, не ми говори за адаптации, климат и разни подобни "извинения" щото , ако беше обратното, щеше да ривеш защо Аржентинците като "домакини" имат повече дни.....

Какво е отстоявал тоя турско-цигански отбор?!

И с какво немците заслужиха купата?! С някакво кирливо голче, малко преди дузпите? Цялото им първенство беше с минимални усилия, като изключим гаврата с бразилците. Яд ме е на Аржентина, защото изпусна много повече голови положения.

Ти луд ли си или на луд шапката носиш. И ти като коментаторите някой друг мач май си гледал. Това кирливо "голче" им донесе Световна титла, а тъпото цигане взе Златна обувка за реклама на чипс.

Абсолютно! Биха Бразилия, голям праз. С нищо не заслужаваха титлата и много скоро ги чака голям бой.

Триумф на нападателната и вдъхновена игра над рушащата и "причакването в храстите". Аржентина справедливо беше наказана. Не може на всеки мач да се криеш като лалугер и да чакаш дузпите.

Германия е велика държава. Всичко там е ред и качество. Като българка исках България да участва и помня как ги бихме в Америка, но това беше ден, беше късмет. При тях победите са закономерност. Проява на желязна дисциплина, дух, воля. Велики са германците и го доказват и днес, когато носят на гърба си цяла Европа и ЕС. Не съм чула германец да търси работа навън, напротив, всички бягат натам. Защо ли? Защото има ред. Вярно е, че изглеждат като млади арийци, ама нашите изглеждат като мутри, подпухнали от алкохол и чалга. А онези и да тичаме срещу тях, не можем да ги стигнем. Браво на Германия и дано България отново ги срещне по пътя си, за да ги помете.

Германците играха достойно и показаха много повече феърплей от почти всички други отбори. Анжентинците начело с Меси дори не успяха да ги поздравят, което беше жалко!

Аржентинците като видяха, че съдията не свири червените картони и почнаха да играят американски футбол!

Победа за високите, издържливи, гладко избръснати момчета, които играят колективно, не симулират, а стават и продължават. Погром за кривокраките, небръснати, рошави, татуирани индивидуалисти, които са по-добри в симулациите, кривенето и цирка.

Само допълвам: .... и туземци из джунглите ...

Нищо ново под слънцето - който си го може си го може. Който симулира си симулира. Просто на южноамериканските пигмеи и хобита и съдията не мож им помогне. За справка - бразилеросите и аргентиносите. Клоуни. Дойчланд 1.

аржентина игра анти фубол, изцяло в защита, не поемайки рискове в атака. в резултат скучен мач, в който германия владееше топката и се мъчеше да вкара, а аржентина се пазеше и разчиташе на грешки и на гения на меси. меси е супер играч, но както се казва супер играчите печелят мачове, а отборите печелят турнири. радвам се, че германия победи.

Много,много,много добре казано,за мен и Аржентина ако бяха играли атакуващ футбол щяхме да видим мач за историята!

И до ден днешен не мога да разбера защо българина е толкова привързан към южноамерикански и африкански отбори когато играят срещу европейски. Та нали уж нашата принадлежност е към Европа. Както и да е всеки е свободен да подари сърцето си на когото си поиска. На това световно като типичен южноамерикански стил за мен бе този на Чили. А най-ефикасния и тотален този на Германия, Холандия също разбира се. Що се отнася до Аржентина, Уругвай и Италия....тези отбори никога няма да мога да ги харесам. Целият отбор отзад и каквото стане при контра, да не говорим че винаги са били груби когато усетят че нещата не вървят. Всички величаят Пеле но забравят Гаринча, всички величаят Марадона но забравят Каниджа и Батистута дори един Кемпес който играеше така фино и красиво. Наистина това световно бе много интересно и силно и ще го запомня така както помня Испания 1982 с "Наранхито".

Аз нямам никаква принадлежност към Европа!

...Аржентина ми беше на сърце.Но в спорта няма място за пристрастия на емоционална основа.Побеждава по-силния и онзи, който заслужава.Германия си заслужи титлата, това е. Според мен, Аржентина се предаде още в края на второто полувреме. През продълженията, гуачосите вече играеха, чакайки дузпите.Това ги погуби, минаха тотално в отбрана, докато германците показаха висок дух! И най-вече невероятен, отлично "смазан" колектив! Не разчитаха на някакви легенди-единаци, а на сплотена игра! Има обаче нещо, което ме смущава - става дума за правилата - преди финала, Германия почива с един ден повече.Според мен, това не е справедливо и коректно.И наистина си личеше че аржентинците в края на мача се отпуснаха и физически. Дали ще е Олимпиада по математика или футболен мач, правилата трябва да са еднакви за всички!!! Един ден за възстановяване е нещо много сериозно.Не че оправдавам аржентинците за безидейната им игра, но все-пак поне за финала бе редно и двата отбора да са поставени при едни и същи условия!

Това е заради медиите. За да има да предават мачове в повече дни. Като домакините почват първият мач и така имат най-големи почивки сумарно. Май за Германия срещу Бразилия мачът им пък бе с по-малка почивка. Аржентина бе в крайните групи и това повлия за по-малки почивки, въпреки някакви размествания на потоците. И Германия бе в по-задните групи. За примера и участниците в малкият финал за 3-4 място имаха по 3 и 4 дни. Холандия почива 3 дни. Аржентина и Бразилия 4 дни. А Германия 5 дни.

Абе пичове, как може да подкрепяте тези цигани аржентинците. Вижте ги по снимките на кво приличат. Все едно да подкрепяте отбора на бежанците от Сирия. Да не говорим, че Аржентина е най противната държава и я мрази цяла латинска Америка. Стига се излагахте. Меси, Песи не направиха нищо. Изолираха ги и до тука.

жал ми е за такива като теб. в спорта няма място за расизъм! Били цигани и не знам си какви. Половината в тима на Германия са от чужд етнически произход и определено можем да кажем че между немците няма красавци. Важното е как се рита кълбото.Я си представи как някъде по света са коментирали нашите момчета на Световното през 1994-а - кой знае какви селяни са ни наричали или пък комуняги от бившия соц.лагер.

Има красавци в германския отбор, айде сега

Любител прочети състава на Германия, турци, араби и латиноси също да ти припомням ли имената...

Най-грозния и груб финал...Футбол липсваше, имаше зверски грубости от страна на немците. Явно ги бяха наблъскали яко с химия, не приличаха на хора. Който иска да гледа мишини, да ходи в някой завод и да си ги гледа. За това латиносите са по харесваните играчи, те владеят магията на тази игра, играят за публиката, а европеците за спонсори и пари...:)))

От написаното от теб оставам с впечатление, че не сме гледали един мач. Италианчето спести изгонването на две аржентински рендета, като в единия от случаите на Швайнщайгер му бяха спретнали по-зле и от боксова аркада. Не искам да коментирам началото на мача където още един немец си получи е.ем ти удара и после 5-10 минути ходи като свободен електрон по полето. Италианчето според мен му бяха сложили поне десетина опорни точки какво може / не може да прави.

М да готино се получи. Германците си заслужиха титлата. Доста неща постигнаха на това световно. Вече са европейският отбор спечелил титлата в Южна Америка, имат най резултатния гол майстор на всички времена, постигнаха рекордна победа на полуфинал, биха с рекорд Бразилия. Само дето Златната топка трябваше да бъде за футболист от техния отбор, но за утеха на Аржентина я дадоха на Меси напълно незаслужено, нищо че той е страхотен футболист на това световно нищо кой знае какво забележително не направи. При това познах резултата, както и че победата ще е в продълженията. Аржентинците за съжаление не посмяха да рискуват много на финала и да покажат интересна игра, а само с късмет срещу Германия не става. Срещу Холандия може и да проработи, но всеки път не става.

Бреййй,тука едни политици,едни разбирачи са ляли мозък... Момчета и момичета,за футбол става въпрос все пак.Немците играха най-добре от всички и си тръгнаха с купата.Простичко и ясно!

На последните няколко първенства Германия се е проваляла само от националите започващи с буквата "И" това са Италия и Испания

Като че ли имаше и една държава, започваща с Б.?

Аржентина игра кат селско отборче с класни играчи. Затворени отЗАДЕ и ако има шанс юруш на контра. Как е възможно Аржентина да играе така?

Точно - грозно и деструктивно!

И сега какво става с прогнозата на Христо Стоичков ?! Ако съм на негово място ще си пусна козя брада !

Стоичков май изгуби облога за изхода на мача и сигурно ще трябва да му направят кола маска на космите на краката - ще има гладки крака, но ще боли... ще има пак - ой амиго, ой амиго...

Не е вярно. че Аржентина е разчитала само на Меси- спомнете си как се бориха Мазчерано, Игуин, Серхио Агуеро, Лавеци и всички останали......но просто треньорът не трябваше да сменя Игуин, той дори вкара гол, ноне беше признат, заради засада. В тзи смисъл Сабея имаше определена вина за финала! A иначе, германците не можаха да победят Аржентина в редовното време, не можаха да отбележат гол за повече от 100 минути.....

Колега, немците победиха с единство, дух, упоритост, трудолюбие и постоянство! А и да не забравяме феърплея: нито хапаха други играчи, нито се гмуркаха в наказателното за дузпа, нито получаваха съдийски подаръци, нито им пристигаха по 100.000 фена за подкрепа. и се видя, че европейският футбол е точно като европейското автомобилостроене - луксозните спортни возила са капризни като Балотели, а английските стават за употреба и прехласване само на дъждовния им остров. И като се поровох днес из форумите....не мога да повярвам колко комплексирани хора има в тази малоумна страна! Изливат злобата си срещу Германия- нация дала толкова умове и таланти на Европа. Че футболът им не е красив е така, но е ефективен като машина! И за финал можем да кажем само едно:Честита титла на Германия!

Съгласявам се с всичко написано, но само с едно нещо не съм съгласен. Немците играят доста приятен и красив футбол! Дори снощи се опитаха да изглеждат като южно американци. Правиха комбинаций, дриблираха, имаха идея в играта. Да, не им бе лесно, защото все пак играха срещу добър отбор! Честно и с много работа спечелиха титлата

И голяма дисциплина и самодисциплина, не забравяйте никога това! То важи за абсолютно всички дейности - от колективните спортове, до елементарното занаятчийство и труд!Ние никога няма да го постигнем с глупавия си индивидуализъм, завист, злоба и псевдоинтелектуалност.

Играта се играе до 120 мин, когато влезе- тогава! Германците показаха че могат да вкарват и в първите минути 5 гола и след 100 минута важен гол- това е ГЕРМАНИЯ ей, почети малко за народопсихологията на този народ! Не случайно американците им купуват мерцедесите и ги е страх само от тях! И руснаците, и руснаците!....

Да Боси помня те теб върлата германомразка, не може да отречеш че този дето си бърка в носа както ти го пишеше е доста по добър от аржентинския си колега нали? И негова дума най тежи, нали викаше да мълчи е на каза си думата на терена чрез футболистите. Страхотен треньор имат германците, той заслужаваше най много Златната топка. Ама не я дават на треньори. А за утеха на звезди които така и не успяха да блеснат на световното.

Добро световно се получи. Германци заслужино вдигнаха купата. Да видим до къде ще стигнат разследванията за корупция относно избора на Русия и Катар за домакини съответно 2018 и 2022...

енис ( нерегистриран ) 14.07.2014 01:06 Един от великите голове, вкарвани на финал на Световно първенство и изобщо на всички срещи в състоялите се досега световни първенства!Страхотна изработка на младите в отбора!Мощен, пронизващ пробив на Шюрле и направо виртуозно центриране към застаналия на тази суперпозиция Гьотце, където е недостижим за покриване от централните защитници!Виртуозната му техника, така характерна за него, донесе гола и титлата за Германия!Едва ли някой може да каже, че Германия незаслужено и случайно взе световната титла!?Много сигурни в играта си, изпипваха всичко така, че опитните аржентинци в нито един момент не успяха да почувстват, че са близо до титлата!Имаха всичко в играта си германците, включително и страхотния късмет при ужасните грешки в защита на Тони Кроос и Мат Хумелс!?Щом си несигурен да отбележиш при такива възможности, логично е да загубиш!Така се и получи за аржентинците!Страхотно тактическо надиграване на треньори и големи играчи, голяма част от които, играха брилянтно!Това е!Германеца си е германец!?Щом се е заел сериозно с нещо, изпипва го така, както малцина могат да го постигнат в света!

Представям си ако Ройс беше на СП какво ли щеше да изглежда този перфектен тим

а ЙОЗИЛ ЗНАЕ НЕМСКИЯ ХИМН ОТЗАД НАПРЕД

А стега сте се захванали на тези чужденци всякаш другите нацианали са чисти пример Англия Италия Франция Щвейцария Белгия дори и България

Аржентина се надявяше само на Меси. Единственият влязъл гол във вратата на Германия беше от засада и аржентинците бая време дори не разбраха, че не е гол. Останалите като Паулиньо, Меси и прочее се скъсаха по комичен начин да пропускат. А двете резерви Шюрле и Гьотце изработиха гол. Германия заслужаваше повече тази победа! Нека им е честита титлата!

Някой разбра ли защо Меси получи златната топка на турнира?

За да се развесели малко, че беше доста шокиран

Аве, такова - задрямах и не разбрах - Тиквата ли вкара гола?

Ти пък и на съня си няма да можеш да вкарваш такъв гол

надутят меси конярчето ...много ми е кеф че се срина..като конски....фашкии

Германците смениха играта си и това даде резултат.Няма го онзи силов футбол,който помним от миналото.Техниката им беше добра особено головото попадение.

Един милион БГ футболни интелектуалци ревът за малкия лев, дето излее скопен котарак, като че ли не живеят в Европа, а в Южна Америка. Оня, дето гледа лошо, не само му омекват краката, кат го погледне Нойер,ами и не подава ръка на хората, даже подмина едно малко дете, излъгана от публиката, че ще се ръкува със светия. Ама кво да прайш, квито феновете,такива им и идолите. Айде сега, същите тия, дето съветват по други поводи хората, да вземат да си сменят немските коли с аржентински. И да вземат да обяснят, ако тоя и оня от сладурите не е немец, кои точно са аржентинци, от кога има аржентинска нация, тя бяла ли е, черна, червена или жълта?

Даскале, добре ги редиш, но на Германия й трябват юзди, че взе да става прекалено силна във всичко. Да не се повторят някои грешки от най-близката история!

Няма да повторят, немците не грешат два пъти. Между другото, като гледам кви са ги вършили през ВСВ, ми иде да ги удуша, но за хубавите им работи не си затварям очите.

Аржентинците на моменти бяха приятно бързи и технични, но иначе бяха грубияни и побойници. След груповата фаза са вкарали само два гола в редовното време и искаха с това да станат световни шампиони. Добре, че немците вкараха накрая все пак, те повече заслужават титлата.

В състава на Германия имаше петима играчи чужденци. 1. Джером Боатенг - ГАНАЕЦ 2. Мирослав Клозе - ПОЛЯК 3. Сами Кедира - ТУРЧИН 4. Месут Юзил - ТУРЧИН 5. Лукаш Подолски - ПОЛЯК Но всички тия чужденци бяха обединени под една държава и играеха само за Германия. by the way: до първия коментар - DEUTSCHLAND ÜBER ALLES! или BULGARIEN ÜBER ALLES! ще избереш??

Не си много точен. На Кедира майка му е ГЕРМАНКА, а баща му е ТУНИЗИЕЦ. Моля, служи си с проверена информация. Кедира е роден В Щутгарт, израснал е се е социализирал се в Германия. Чувства се германец.

след като маика му е германка ,какъв да се чуства?есественно че германец,Øзил е трета генеаця турски емигрант т.е. германец и т.н.всепак правете паралел в германя 5 играча сас смесен проижод или деца на емигрфанти,вав франця 5 французи

1 - роден в Берлин 3 - роден в Щутгард - не влезе в игра 4 - роден в Гелзенкирхен 5 - не влезе в игра Май само с Клозе си остана...

Може да е роден в Гелзенкирхен но и двамата родители на Месут Юзил са турци. И това е факт. Провери като не вярваш. А това че Подолски днес не игра какво от това след като игра в елиминациите и в групите за Германия. Игра на това световно не е да не е играл. Има 2 мача и като титуляр на това световно. Помогнал е на Германия. И то много.

Така е, и аз забелязах, че ключовите фигури в Германия са разни Месути, разни Юзили. Те тия типове, са германци чисто административно, родени са на тази територия.

Да де - Мюлер, Швайнщайгер, Шурле, Лам, Кроос и т.н. са индианци, нали?!

То и ти си мъж чисто административно, онова нещо само за пикаене ли го ползваш

А ние да се откажем ли от всички медали спечелени от Наим Сюлейманов, Лютви Ахмедов, Муса Алиев, Нураир Нурикян, Армен Назарян и още много наши сънародници, които са с различен етнос?

И Максим Ставийски, Алан Цагаев

Майката на Боатенг и тя е германка. Така че ...

Никой не може да си избира родителите и всякакви коментарии в това направление са чист расизъм... Със сигурност германските футболисти са възпитаници на немската школа и достойно играят за Германия! В никакъв случай не мога да бъда фен на мургавите аржентински футболисти с татуировки от главата до краката като наркодилъри... Колкото до играта - Германия беше тимът, който игра за победата, въпреки мръсната игра на мургавите татуирани аржентинци и солидната подкрепа на съдията (поне двама аржентинци трябваше да напуснат мача). Германия игра тотален футбол, с много бързина и непрекъснати атаки и няма друг отбор, който да може физически да издържи да играе с тях! Меси беше бледа сянка на футболист, физическата му форма е под всякаква критика, колкото до техниката му, не видяхме такава... Освен да чака да вкара дузпа друго не може... Между другото, Стоичков май изгуби облога за изхода на мача и сигурно ще трябва да му направят кола маска на космите на краката - ще има гладки крака, но ще боли... ой амиго, ой амиго...

Във всички отбори има играчи които са с някакъв чужд корен. Обаче германския треньор май най добре се възползва от тях. Мисля че голям принос за новия по готин променен стил на игра на Германия имат тези играчи, сякаш това вече изобщо не е Германия от преди години. Много по добре изглеждат техника, бързина, финес, готин отбор се е получил. Не знам защо сте го заяли това кой чужденец кой не, щом играят за Германия са германски граждани точка.

колко гастарбайтер се е изтаковал тук, не е истина, значи пак различни мачове сме гледали. Къде беше "немската машина" на този финал, май се беше повредила, чист късмет, че вкараха, а не им вкараха. И кво ревете за съдията, червен картон за нойер и дузпа, ей това можеше да свири например. А колко пропуски имаше Аржентина само могат да реват сега. Меси от година не играе, а тоя Кун ли е маймун ли е, само е за англята, перфектен е за там. Айде миносирайте сега.

можеха и да бият Аржентина, ама да не бяха пропуснали 2-3 положения.

Bell

Ако баба ми беше мъж...

Можеше и с повече да паднат ако съдията не беше толкова милостив към бравите на Аржентина . То не бяха юмруци не беще ритане ...ама некъдърноста е трайна в този отбор. Жалко....

Не забравяй че имаше и греда

Добър мач, заслужена победа. Накрая започнах да съжалявам, че ще се стигне до дузпи, защото това е тъп начин да се реши срещата. Но всичко дойде на мястото си.

Въобще не е тъп начин за решаване на това кой ще е победител, защото показва кой може да рита топката по-добре (а също и самообладанието), а и качествата на вратаря.

Мда, след два часа зор на терена, никакво самообладание не ти е останало.

Aржентина отново разчиташе на късмета си и дузпите но Късмета господа Аржентинчета е до време а знанията на Гергмания да играе футбол са трайни. Само ме разбрах за какво Онзи нещастиник Меси го направиха играч на първенството???

Минусчета, преди да се изтропвате, отделете малко време за размисъл, та да не изглеждат глупаво...

Най-сетне шампиони! Поздравления и за Аржентина, които се представиха достойно срещу немската машина