Германия е новият Световен шампион по футбол
Германия е световният шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 в драматична битка на финала на 20-то световно първенство.
Обратно в новинатаКоментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | Корнер.dir.bg
Коментари 206
Минусчета, преди да се изтропвате, отделете малко време за размисъл, та да не изглеждат глупаво...
колко гастарбайтер се е изтаковал тук, не е истина, значи пак различни мачове сме гледали. Къде беше "немската машина" на този финал, май се беше повредила, чист късмет, че вкараха, а не им вкараха. И кво ревете за съдията, червен картон за нойер и дузпа, ей това можеше да свири например. А колко пропуски имаше Аржентина само могат да реват сега. Меси от година не играе, а тоя Кун ли е маймун ли е, само е за англята, перфектен е за там. Айде миносирайте сега.
В състава на Германия имаше петима играчи чужденци. 1. Джером Боатенг - ГАНАЕЦ 2. Мирослав Клозе - ПОЛЯК 3. Сами Кедира - ТУРЧИН 4. Месут Юзил - ТУРЧИН 5. Лукаш Подолски - ПОЛЯК Но всички тия чужденци бяха обединени под една държава и играеха само за Германия. by the way: до първия коментар - DEUTSCHLAND ÜBER ALLES! или BULGARIEN ÜBER ALLES! ще избереш??
Не си много точен. На Кедира майка му е ГЕРМАНКА, а баща му е ТУНИЗИЕЦ. Моля, служи си с проверена информация. Кедира е роден В Щутгарт, израснал е се е социализирал се в Германия. Чувства се германец.
добавям- Дания е по малка от нас и по население и по територия но има Европейска титла. Така че не е до населението. Дания с по малко население от нашето е Европейски шампион. /и благодаря за подкрепата/
Ти и 100 живота още да изживееш, няма да стигнеш до нивото на Германия. Дори и те да спрат да се развиват. Тъп русофилски хуйловски израстък :)
Цял живот лади да караш! Маслото пред блока да им сменяш! Три пъти на ден рибени консерви да ядеш и с медицински спирт да посрещаш нова година! Ако си пушач, повече от "Беломорканал" или "Казбек" да не видиш!
1 - роден в Берлин 3 - роден в Щутгард - не влезе в игра 4 - роден в Гелзенкирхен 5 - не влезе в игра Май само с Клозе си остана...
Аржентинците на моменти бяха приятно бързи и технични, но иначе бяха грубияни и побойници. След груповата фаза са вкарали само два гола в редовното време и искаха с това да станат световни шампиони. Добре, че немците вкараха накрая все пак, те повече заслужават титлата.
Може да е роден в Гелзенкирхен но и двамата родители на Месут Юзил са турци. И това е факт. Провери като не вярваш. А това че Подолски днес не игра какво от това след като игра в елиминациите и в групите за Германия. Игра на това световно не е да не е играл. Има 2 мача и като титуляр на това световно. Помогнал е на Германия. И то много.
Папагал, никой не го интересува жалкото ти мнение тук, Германия бяха две класи над всички отбори и затова са световни шампиони, а тия простотии ги кой къде бил роден ги разправяй на леля ти на околовръстното, цървул
Един милион БГ футболни интелектуалци ревът за малкия лев, дето излее скопен котарак, като че ли не живеят в Европа, а в Южна Америка. Оня, дето гледа лошо, не само му омекват краката, кат го погледне Нойер,ами и не подава ръка на хората, даже подмина едно малко дете, излъгана от публиката, че ще се ръкува със светия. Ама кво да прайш, квито феновете,такива им и идолите. Айде сега, същите тия, дето съветват по други поводи хората, да вземат да си сменят немските коли с аржентински. И да вземат да обяснят, ако тоя и оня от сладурите не е немец, кои точно са аржентинци, от кога има аржентинска нация, тя бяла ли е, черна, червена или жълта?
Е-е-е, то бива хейт... и аз не обичам много-много германците, ама ти ще си изакаш червата още малко!!!
дядо ти е смешник, че е опънал баба ти, а баща ти - маика ти, в резултат на което си се пръкнал ти
Даскале, добре ги редиш, но на Германия й трябват юзди, че взе да става прекалено силна във всичко. Да не се повторят някои грешки от най-близката история!
Германците смениха играта си и това даде резултат.Няма го онзи силов футбол,който помним от миналото.Техниката им беше добра особено головото попадение.
Така е, и аз забелязах, че ключовите фигури в Германия са разни Месути, разни Юзили. Те тия типове, са германци чисто административно, родени са на тази територия.
Няма да повторят, немците не грешат два пъти. Между другото, като гледам кви са ги вършили през ВСВ, ми иде да ги удуша, но за хубавите им работи не си затварям очите.
А ние да се откажем ли от всички медали спечелени от Наим Сюлейманов, Лютви Ахмедов, Муса Алиев, Нураир Нурикян, Армен Назарян и още много наши сънародници, които са с различен етнос?
Аржентина се надявяше само на Меси. Единственият влязъл гол във вратата на Германия беше от засада и аржентинците бая време дори не разбраха, че не е гол. Останалите като Паулиньо, Меси и прочее се скъсаха по комичен начин да пропускат. А двете резерви Шюрле и Гьотце изработиха гол. Германия заслужаваше повече тази победа! Нека им е честита титлата!
енис ( нерегистриран ) 14.07.2014 01:06 Един от великите голове, вкарвани на финал на Световно първенство и изобщо на всички срещи в състоялите се досега световни първенства!Страхотна изработка на младите в отбора!Мощен, пронизващ пробив на Шюрле и направо виртуозно центриране към застаналия на тази суперпозиция Гьотце, където е недостижим за покриване от централните защитници!Виртуозната му техника, така характерна за него, донесе гола и титлата за Германия!Едва ли някой може да каже, че Германия незаслужено и случайно взе световната титла!?Много сигурни в играта си, изпипваха всичко така, че опитните аржентинци в нито един момент не успяха да почувстват, че са близо до титлата!Имаха всичко в играта си германците, включително и страхотния късмет при ужасните грешки в защита на Тони Кроос и Мат Хумелс!?Щом си несигурен да отбележиш при такива възможности, логично е да загубиш!Така се и получи за аржентинците!Страхотно тактическо надиграване на треньори и големи играчи, голяма част от които, играха брилянтно!Това е!Германеца си е германец!?Щом се е заел сериозно с нещо, изпипва го така, както малцина могат да го постигнат в света!
Добро световно се получи. Германци заслужино вдигнаха купата. Да видим до къде ще стигнат разследванията за корупция относно избора на Русия и Катар за домакини съответно 2018 и 2022...
но ими и ГОЛЯМИ НАЦИСТИ! Занимават се с неважни факти. Шом играят в националният отбол СА СИ ГЕРМАНЦИ без значение на корените им. БРАЗИЛИЯ ДА НЕ Е БЪЛГАРСКА ЩОМ КАТО РУСЕВ Е БЪЛГАРКА? Стига с тези ДРЕБНАВОСТИ - Германия е новият шампион, това е важното!
Не е вярно. че Аржентина е разчитала само на Меси- спомнете си как се бориха Мазчерано, Игуин, Серхио Агуеро, Лавеци и всички останали......но просто треньорът не трябваше да сменя Игуин, той дори вкара гол, ноне беше признат, заради засада. В тзи смисъл Сабея имаше определена вина за финала! A иначе, германците не можаха да победят Аржентина в редовното време, не можаха да отбележат гол за повече от 100 минути.....
И сега какво става с прогнозата на Христо Стоичков ?! Ако съм на негово място ще си пусна козя брада !
А стега сте се захванали на тези чужденци всякаш другите нацианали са чисти пример Англия Италия Франция Щвейцария Белгия дори и България
Аржентина игра кат селско отборче с класни играчи. Затворени отЗАДЕ и ако има шанс юруш на контра. Как е възможно Аржентина да играе така?
Колега, немците победиха с единство, дух, упоритост, трудолюбие и постоянство! А и да не забравяме феърплея: нито хапаха други играчи, нито се гмуркаха в наказателното за дузпа, нито получаваха съдийски подаръци, нито им пристигаха по 100.000 фена за подкрепа. и се видя, че европейският футбол е точно като европейското автомобилостроене - луксозните спортни возила са капризни като Балотели, а английските стават за употреба и прехласване само на дъждовния им остров. И като се поровох днес из форумите....не мога да повярвам колко комплексирани хора има в тази малоумна страна! Изливат злобата си срещу Германия- нация дала толкова умове и таланти на Европа. Че футболът им не е красив е така, но е ефективен като машина! И за финал можем да кажем само едно:Честита титла на Германия!
Играта се играе до 120 мин, когато влезе- тогава! Германците показаха че могат да вкарват и в първите минути 5 гола и след 100 минута важен гол- това е ГЕРМАНИЯ ей, почети малко за народопсихологията на този народ! Не случайно американците им купуват мерцедесите и ги е страх само от тях! И руснаците, и руснаците!....
Съгласявам се с всичко написано, но само с едно нещо не съм съгласен. Немците играят доста приятен и красив футбол! Дори снощи се опитаха да изглеждат като южно американци. Правиха комбинаций, дриблираха, имаха идея в играта. Да, не им бе лесно, защото все пак играха срещу добър отбор! Честно и с много работа спечелиха титлата
Никой не може да си избира родителите и всякакви коментарии в това направление са чист расизъм... Със сигурност германските футболисти са възпитаници на немската школа и достойно играят за Германия! В никакъв случай не мога да бъда фен на мургавите аржентински футболисти с татуировки от главата до краката като наркодилъри... Колкото до играта - Германия беше тимът, който игра за победата, въпреки мръсната игра на мургавите татуирани аржентинци и солидната подкрепа на съдията (поне двама аржентинци трябваше да напуснат мача). Германия игра тотален футбол, с много бързина и непрекъснати атаки и няма друг отбор, който да може физически да издържи да играе с тях! Меси беше бледа сянка на футболист, физическата му форма е под всякаква критика, колкото до техниката му, не видяхме такава... Освен да чака да вкара дузпа друго не може... Между другото, Стоичков май изгуби облога за изхода на мача и сигурно ще трябва да му направят кола маска на космите на краката - ще има гладки крака, но ще боли... ой амиго, ой амиго...
Стоичков май изгуби облога за изхода на мача и сигурно ще трябва да му направят кола маска на космите на краката - ще има гладки крака, но ще боли... ще има пак - ой амиго, ой амиго...
На последните няколко първенства Германия се е проваляла само от националите започващи с буквата "И" това са Италия и Испания
след като маика му е германка ,какъв да се чуства?есественно че германец,Øзил е трета генеаця турски емигрант т.е. германец и т.н.всепак правете паралел в германя 5 играча сас смесен проижод или деца на емигрфанти,вав франця 5 французи