Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | corner.dir.bg
назад

Германия е новият Световен шампион по футбол

Германия е световният шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 в драматична битка на финала на 20-то световно първенство.

Обратно в новината

Коментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 206

и аз ти цъкнах едно + не защото разбираш от футбол,а защото си дама о ти харесват татуираните аржентинци.те са по мачо тип от светлите германци,а жените си падат по -вече по мачовците(то пак си зависи от жената де),но по нашите ширини по се приемат потни,брадясали,татуирани и страховити физиономии-абе син сити стил

М да готино се получи. Германците си заслужиха титлата. Доста неща постигнаха на това световно. Вече са европейският отбор спечелил титлата в Южна Америка, имат най резултатния гол майстор на всички времена, постигнаха рекордна победа на полуфинал, биха с рекорд Бразилия. Само дето Златната топка трябваше да бъде за футболист от техния отбор, но за утеха на Аржентина я дадоха на Меси напълно незаслужено, нищо че той е страхотен футболист на това световно нищо кой знае какво забележително не направи. При това познах резултата, както и че победата ще е в продълженията. Аржентинците за съжаление не посмяха да рискуват много на финала и да покажат интересна игра, а само с късмет срещу Германия не става. Срещу Холандия може и да проработи, но всеки път не става.

Във всички отбори има играчи които са с някакъв чужд корен. Обаче германския треньор май най добре се възползва от тях. Мисля че голям принос за новия по готин променен стил на игра на Германия имат тези играчи, сякаш това вече изобщо не е Германия от преди години. Много по добре изглеждат техника, бързина, финес, готин отбор се е получил. Не знам защо сте го заяли това кой чужденец кой не, щом играят за Германия са германски граждани точка.

Най-грозния и груб финал...Футбол липсваше, имаше зверски грубости от страна на немците. Явно ги бяха наблъскали яко с химия, не приличаха на хора. Който иска да гледа мишини, да ходи в някой завод и да си ги гледа. За това латиносите са по харесваните играчи, те владеят магията на тази игра, играят за публиката, а европеците за спонсори и пари...:)))

Абе пичове, как може да подкрепяте тези цигани аржентинците. Вижте ги по снимките на кво приличат. Все едно да подкрепяте отбора на бежанците от Сирия. Да не говорим, че Аржентина е най противната държава и я мрази цяла латинска Америка. Стига се излагахте. Меси, Песи не направиха нищо. Изолираха ги и до тука.

...Аржентина ми беше на сърце.Но в спорта няма място за пристрастия на емоционална основа.Побеждава по-силния и онзи, който заслужава.Германия си заслужи титлата, това е. Според мен, Аржентина се предаде още в края на второто полувреме. През продълженията, гуачосите вече играеха, чакайки дузпите.Това ги погуби, минаха тотално в отбрана, докато германците показаха висок дух! И най-вече невероятен, отлично "смазан" колектив! Не разчитаха на някакви легенди-единаци, а на сплотена игра! Има обаче нещо, което ме смущава - става дума за правилата - преди финала, Германия почива с един ден повече.Според мен, това не е справедливо и коректно.И наистина си личеше че аржентинците в края на мача се отпуснаха и физически. Дали ще е Олимпиада по математика или футболен мач, правилата трябва да са еднакви за всички!!! Един ден за възстановяване е нещо много сериозно.Не че оправдавам аржентинците за безидейната им игра, но все-пак поне за финала бе редно и двата отбора да са поставени при едни и същи условия!

Да Боси помня те теб върлата германомразка, не може да отречеш че този дето си бърка в носа както ти го пишеше е доста по добър от аржентинския си колега нали? И негова дума най тежи, нали викаше да мълчи е на каза си думата на терена чрез футболистите. Страхотен треньор имат германците, той заслужаваше най много Златната топка. Ама не я дават на треньори. А за утеха на звезди които така и не успяха да блеснат на световното.

жал ми е за такива като теб. в спорта няма място за расизъм! Били цигани и не знам си какви. Половината в тима на Германия са от чужд етнически произход и определено можем да кажем че между немците няма красавци. Важното е как се рита кълбото.Я си представи как някъде по света са коментирали нашите момчета на Световното през 1994-а - кой знае какви селяни са ни наричали или пък комуняги от бившия соц.лагер.

От написаното от теб оставам с впечатление, че не сме гледали един мач. Италианчето спести изгонването на две аржентински рендета, като в единия от случаите на Швайнщайгер му бяха спретнали по-зле и от боксова аркада. Не искам да коментирам началото на мача където още един немец си получи е.ем ти удара и после 5-10 минути ходи като свободен електрон по полето. Италианчето според мен му бяха сложили поне десетина опорни точки какво може / не може да прави.

И до ден днешен не мога да разбера защо българина е толкова привързан към южноамерикански и африкански отбори когато играят срещу европейски. Та нали уж нашата принадлежност е към Европа. Както и да е всеки е свободен да подари сърцето си на когото си поиска. На това световно като типичен южноамерикански стил за мен бе този на Чили. А най-ефикасния и тотален този на Германия, Холандия също разбира се. Що се отнася до Аржентина, Уругвай и Италия....тези отбори никога няма да мога да ги харесам. Целият отбор отзад и каквото стане при контра, да не говорим че винаги са били груби когато усетят че нещата не вървят. Всички величаят Пеле но забравят Гаринча, всички величаят Марадона но забравят Каниджа и Батистута дори един Кемпес който играеше така фино и красиво. Наистина това световно бе много интересно и силно и ще го запомня така както помня Испания 1982 с "Наранхито".

аржентина игра анти фубол, изцяло в защита, не поемайки рискове в атака. в резултат скучен мач, в който германия владееше топката и се мъчеше да вкара, а аржентина се пазеше и разчиташе на грешки и на гения на меси. меси е супер играч, но както се казва супер играчите печелят мачове, а отборите печелят турнири. радвам се, че германия победи.

Много,много,много добре казано,за мен и Аржентина ако бяха играли атакуващ футбол щяхме да видим мач за историята!

Нищо ново под слънцето - който си го може си го може. Който симулира си симулира. Просто на южноамериканските пигмеи и хобита и съдията не мож им помогне. За справка - бразилеросите и аргентиносите. Клоуни. Дойчланд 1.

И голяма дисциплина и самодисциплина, не забравяйте никога това! То важи за абсолютно всички дейности - от колективните спортове, до елементарното занаятчийство и труд!Ние никога няма да го постигнем с глупавия си индивидуализъм, завист, злоба и псевдоинтелектуалност.

Любител прочети състава на Германия, турци, араби и латиноси също да ти припомням ли имената...

Победа за високите, издържливи, гладко избръснати момчета, които играят колективно, не симулират, а стават и продължават. Погром за кривокраките, небръснати, рошави, татуирани индивидуалисти, които са по-добри в симулациите, кривенето и цирка.

Като че ли имаше и една държава, започваща с Б.?

Аз нямам никаква принадлежност към Европа!

Аржентинците като видяха, че съдията не свири червените картони и почнаха да играят американски футбол!

То и ти си мъж чисто административно, онова нещо само за пикаене ли го ползваш

Приготвил съм ти хамбургски, мини да ти го дам С обич:Швайнщайгер

Има красавци в германския отбор, айде сега

Германците играха достойно и показаха много повече феърплей от почти всички други отбори. Анжентинците начело с Меси дори не успяха да ги поздравят, което беше жалко!

Германия е велика държава. Всичко там е ред и качество. Като българка исках България да участва и помня как ги бихме в Америка, но това беше ден, беше късмет. При тях победите са закономерност. Проява на желязна дисциплина, дух, воля. Велики са германците и го доказват и днес, когато носят на гърба си цяла Европа и ЕС. Не съм чула германец да търси работа навън, напротив, всички бягат натам. Защо ли? Защото има ред. Вярно е, че изглеждат като млади арийци, ама нашите изглеждат като мутри, подпухнали от алкохол и чалга. А онези и да тичаме срещу тях, не можем да ги стигнем. Браво на Германия и дано България отново ги срещне по пътя си, за да ги помете.

И Максим Ставийски, Алан Цагаев

Триумф на нападателната и вдъхновена игра над рушащата и "причакването в храстите". Аржентина справедливо беше наказана. Не може на всеки мач да се криеш като лалугер и да чакаш дузпите.

Това е заради медиите. За да има да предават мачове в повече дни. Като домакините почват първият мач и така имат най-големи почивки сумарно. Май за Германия срещу Бразилия мачът им пък бе с по-малка почивка. Аржентина бе в крайните групи и това повлия за по-малки почивки, въпреки някакви размествания на потоците. И Германия бе в по-задните групи. За примера и участниците в малкият финал за 3-4 място имаха по 3 и 4 дни. Холандия почива 3 дни. Аржентина и Бразилия 4 дни. А Германия 5 дни.

от вен имаш 15 плюса- така че ти компенсирам минусите

мен

И с какво немците заслужиха купата?! С някакво кирливо голче, малко преди дузпите? Цялото им първенство беше с минимални усилия, като изключим гаврата с бразилците. Яд ме е на Аржентина, защото изпусна много повече голови положения.

Абе, Вале, като пишеш за правилата не се ли сети, че германците не са южноамериканци и адаптацията към климата им различен. И въпреки това момчетата показаха и физическа подготовка и здрав дух. Показаха какво значи да отстояваш на идеите си. И още нещо, това че са имали един ден в повече теб какво те бърка, просто така се е случило. Да не би да са пуснали молба до FIFA за този ден? Ей, че всезнайковци и злобни хора има по този свят! Спечелиха си момчета заслужено и това е, въпреки че онзи макаронаджия съдията си затвори очите на няколко пъти и свири в полза на аржентинците. То и който не разбира от футбол го видя това. Браво на европейските ни братя! И още веднъж браво и до нови успехи, и на нашите момчета. Знае ли се, може все някога да се повтори онази година на айнцу, двайнцу, драй....а ти не злобей толкова срещу по- добрите.

Това сигурно за 2018-та, за когато се пазеше Меси, нали?

Ти май си всезнайката...вместо да пържиш тиквички ми философстваш.

Само допълвам: .... и туземци из джунглите ...

Оле оле оле, честито Германия! Заслужихте си победата!

Ти луд ли си или на луд шапката носиш. И ти като коментаторите някой друг мач май си гледал. Това кирливо "голче" им донесе Световна титла, а тъпото цигане взе Златна обувка за реклама на чипс.

които бълват змии и гущери, да знаят че те са за нас ЗАВИСТЛИВИ ПРАЗНОДУМЦИ - понятието ОБИЕКТИВИЗАМ е за тях чуждо нещо- както са си у тях в сеамейството си, така са и в обществото - омразни същества.

на доста българи е ДА ОБИЖДАТ, ДА ИЗМИСЛЯТ НОВИ ОБИДНИ ЕПИТЕТИ. С това си прикриват собствената си нищожност!

бе по добър от Месси - вкара победният гол! Успехът му дава това право!

бе по добър от Месси - вкара победният гол! Успехът му дава това право!

е сложил минус! Ха, ха

не знам какъв ти е интелектуалния потенциал, но изглежда не достига.Никъде не съм показал злоба или неуважение към германците.но трябва да има ясни правила, не ми говори за адаптации, климат и разни подобни "извинения" щото , ако беше обратното, щеше да ривеш защо Аржентинците като "домакини" имат повече дни.....

А то е така, като не можеш вкараш, ще ти вкарат! Сам срещу вратаря на отлична стрелкова позиция, централният нападател на Аржентина не можа да насочи топката в очертанията на вратата от непосредственна близост, камо ли гол да вкара...Това разграничава посредствените нападатели от великите! Да му се отнеме Златната топка-веднага!

е във възторг от голямата класа на германците, само някои българи разбират повече - на принципът: "Господ знае всичко, но българинът знае не само всичко, но и по добре!"

слагат минуси - нещастници!

О да, вратарчето!