Коментари - Йохан Втори отиде при Кройф, с когото подреждаха нотите на Тоталния футбол | corner.dir.bg
назад

Йохан Втори отиде при Кройф, с когото подреждаха нотите на Тоталния футбол

Неескенс беше феноменален играч и една от най-уважаваните фигури не само в Нидерландия

Обратно в новината
| Автор : Динко Гоцев

Коментари - Йохан Втори отиде при Кройф, с когото подреждаха нотите на Тоталния футбол | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 6

ако се сравни тази снимка със снимката на сегашмия национален отбор на лалетата веднага ще е видна разликата в "пигментацията".... един ми обяснява - ма те тия тъмнокожите били атлетични и затова все повече ги виждаме в европейски отбори... глупости - ето тия на снимката правеха футбол за гледане а не тъпи циркове с фаули, плюене по противников играч (един мургав "холандец", Рууд Гулит се беше прочул с такова...) и какви ли не още цигански номера..

Едни отминали и неповторими времена, с големи хора, гиганти. Времена, когато все още футболът е спорт, клубът е чест. Знам, всичко е с времето си... Да сега говорим за клубове продукти и за футболисти професионални търговци,... какво да се прави. О времена, о нрави!

За съжаление няма как да се върне времето назад. Невъзможно е да се изброят всички велики играчи от ония отминали времена. Спомням си Герд Мюлер и Франц Бекенбауер от отбора на ФРГ, Еузебио от Португалия, Пеле и Гаринча от Бразилия наследени по-късно от Зико и д-р Сократес. За съжаление днешната "звезда" на бразилския футбол няма нищо общо с тези свои предшественици. Неймар е един мързелив, комерсиализиран лигльо, а имаше обещаващ потенциал като млада надежда в бразилския футбол. Сещам се и за Алфредо ди Стефано и още много други вкл. Марадона от по-късните времена. Сега всичко се изроди. Играе се някакъв компактен футбол в който всички на терена тичат като коне през цялото време без особена мисъл в главата. Вместо свободна игра, технически фалове с цел спиране атаката на противника. Всичко това накъсва играта и я прави непривлекателна за гледане. Един техничен играч, например като Пеле или Марадона, почти няма поле за изява в днешния стил на игра. А за комерсиализацията на футбола даже няма нужда да се коментира. Тя уби тази игра отдавна. Спомням си световните през 1982 в Испания и през 1986 в Мексико и резкия спад в качеството през 1990 г. Спрях да гледам световни и европейски след 1994 и 1996 г. Просто изгубих интерес.

Да, имаше времена, когато футболът беше спорт, в холандският отбор играеха холандци , в испанския испанци, а в българския футболисти!Прекрасен футболист наистина!

Не беше Гулит,а Рийкард-не че е от особено значение

Тогава не играеха с бели,жълти,розави обувки.Не носеха диадеми,и букли на теметата,не се бяха татуирали по телата като аборигени,не носеха и обеци,а и гащетата им не бяха до коленете.И правеха шпагати и имаше мъжки въздушни единоборства.