Коментари - Задава ли се новият Босман? Случаят Диара отвори футболната Кутия на Пандора | corner.dir.bg
назад

Задава ли се новият Босман? Случаят Диара отвори футболната Кутия на Пандора

Едно съдебно решение може тотално да преобърне футболната игра

Обратно в новината
| Редактор : Венислав Кирилов

Коментари - Задава ли се новият Босман? Случаят Диара отвори футболната Кутия на Пандора | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 17

Да филосовствате сте много добри. Но през 1993 след мача с Германия цяла България изпадна в делириум и беше по улиците. Сега ми кажете кое друго събитие последните 30г е обединявало така България. Зщо мислите съсипаха след това футбола? Власт имеющите се страхуват и плашят от обдинена нация. А то друго , което да ни обединява хяма.

1994

Ще стане като в САЩ, където не се правят трансфери, а се търгуват договори, при които играчът дължи на клуба неустойка до стойността на договора при по-ранно прекратяване. За професионалното ниво работи чудесно, и даже ще отпаднат много глупости, свързани с финансовия феърплей. Проблемът, естествено, остават школите и по-ниските нива на професионалния футбол. В такива условия са обречени. В САЩ такива центрове са университетите, но те са малко, и борбата е жестока, което пак е идеално за сравнително малка професионална лига(каквито са в САЩ), но ефективно убива всичко по-надолу по веригата. Правилото "Босман" просто вдигна мизата на договорите и трансферите, но това правило ще накара клубовете да пазят инвестициите си със "заробващи" договори, с нереално високи клаузи за прекратяване(което вече е практика, но до сега засягаше само трансферите)

поредното извращение. първо едва ли щеше да го има това решение, ако отбора беше от Мадрид, а не от Москва. второ, никой не е закрепостил личността на играча, а правото да се състезава "играе" за даден клуб. ударът ще е върху "бедните" отбори, които разчитат да развиват юноши и от продажбата на правата им да се издържат. няма да има сметка да издържаш школа, терени, треньори, екипи, а "работника" като се научи да работи да ти избяга и да нямаш въвращаемост. то затова са договорите, да се изпълняват и от двете страни. и тук не става на ти три заплати, чао отивам в друг отбор, пък ти да си го развивал 10 години. така може да се стигне и до абсурд, ако искаш да си футболист, да си плащаш на отбор за да те тренират и развиват. демек пак само за богати.

Като в тениса - мама и тате да плащат за синковеца да тренира, една солидна сумичка с която да се издържа част от клуба.

От спорт за забавление в махалата или приятелски кръг футболът се превърна в едно непродуктивно явление, което гълта огромни парични ресурси от публика. Става дума за непродуктивна енергия на фенове, чето време и внимание се изпозлва за заработване на ненормални пари. Думата феномен, орнесена към футбола, се превърна в похвала за футбола. Което е трагично, понеже футболът е негативен феномен. Такъв по мащаб финансов и времеви ресурс за такова долнопробно сборище на простотия и дори вандалщина - е негативен феномен. 22-ма на терена ритат празно кожено кълбо, блускат се, чупят се, псуват се, плюят по терена, наместват си онази работа, като си бъркат в гащите; публика от десетки хиляди по пейките реват като животни, милони пият бира и набиват чипс пред телеивзорите, пренебрегвайки възможност за далеч по-продуктивно време. Това е футболът, сравнен с другите възможности за прекарване на времето и заработване на пари. Ако ресурсите, които футболът изземва от социума, се ползват за образование и здравеопазване, всички хора ще живеем в пъти по-добре. Но бликащата простотия си намира менно този път и троши пари от глупост - де да беше за нищо, но е за демонстрация и умножаване на тази глупост. Каквото човечеството си прави само, друг не може да му направи.

да се сещаш някой да те е карал насила да гледаш футбол? целия бизнес се гради на принципа на балъците теб и хляб и месо никой не те кара да купиш, но купуваш и то с надценка от реалната себестойност - печалбата на производителя защо не коментирап хляба и месото, футбола? едно и също е

Миличък, нали това писах, че простаците подкрепят футбола. Месото (не е задължително, но алтернативата е зеленчици и приемам, че имаш пред вид храната изобщо) заедно с хляба - са необходим ресурс за живота. Без храна не може и не бива. Оттам нататък идва свободният избор. Простакът избира футбола с простащината. Това е различен избор от храна на пазара. Надценката няма нищо общо с този избор. Надценката е прчалбата, от която покриваме нуждите си. Въпросът тук е изборът. Прасето не избира, то плюска - не само храната, но и боклук, който са му сипали ще изяде. Простакът не избира, той плюска - не само храна, но и боклука, който му предлага пазарът. А от останлия продукт избира пак пошлия. Може да учи, да гледа театър... Той избира да похарчи времето си за футбол и тази консумация той не различава като избор с много алтррнативи. Той плюска лесното, не отбира. Именно за псотията говоря. За тези, които не могат да различат значнието и ценността на различните неща, до които имат достъп, при което консумират и пошлостта заедно с другото и го намират за едно и също. Нарича се индиферентност - неспособност за различавне. И ти казваш за различни неща, че са едно и също. Това е, за което пиша - просотията. Даже не си успял да опишеш категорията храна, а си писал хляб и месо. Това е в главата ти. Много хора изобщо не ядат месо и те стават все повече. Понеже месото е вторична храна - ядеш прасето, което вече веднъж е яло храна (често нечиста), преминало е това през шкембето му, чрез кръвта, в която тече иурината преди да я екстрахират бъбреците, след което се формира продуктът месо с остатъчната урина. И бахурът, който е от червото, съдържало фекалиите - да, насмукана с фекалии тъкан. Очевидно асоцираш прехраната си с това. Простотията е това, че не различава пошлото от доброто. Даже и това, което ти писах, може да отразиш така: на къф са прайш, ве?! - и няма да ме учудиш.

Да, така е! Футболистите не са извънземни и не предлагат нещо дотолкова уникално, че да заслужават заплати по 20 милиона евро на година. Това е просто една игра за хора с ръце и крака, общо взето, не е нормално да се плаща толкова на човек, който все едно е цирков артист.

Футбола нали е игра, кво реват само за ПЕЧАЛБИ ?

Разбира се, че е правилно. Футболистите да са крепостни селяни. Крайно време е да се нормализира тази, станала вече комерсиална игра, в която се получават ненормално неморални възнаграждения.

Крепостни селяни с по 100 000 евро седмична заплата, ебаси и робството

Футболните отбори могат да решат бързо проблема. След като ония искат да са като нормалните хора, да се договорят да им плащат нормални заплати, с таван 10 хиляди евра на месец. Който не му харесва, да си ходи, нали така беше?

Не гледайте футбол и това ще преобърне по друг начин футбола.

Точно! Абсолютно точно! За какво ми е да гледам пошлост? Защото 22-ма циркажии са придобили съвършенство в ритане на топка?! Та това е малоумие, не е ценност. Дори повечето деца с недоразвити мозъчета ше намерят по-разумна цел в живота си, стига да няма малоумна маса простаци, които да обръщата внимание на това майсторство ритане на топка с циркаджийско умение. Един обущар е по-полезен от ритачите на топка. Един чистач е по-полезен от тях. Т.е. глупостта номинира глупост чрез футбола. То това е същността на глупостта - че се умножава лесно. Спираме да гледаме фитбол и всичко се намества. Включително и робовладелчеството. Можем ли да си представим до каква низост се стига, когато продуктът е на пиедестала на глупостта?! - робовладелство в наше време...Клуб притежава човек. Като животно. Винаги ми е правило впечатление, че е унизително някой да те продава. Та това е извън представите ни от два века насам! Мжду другото, Урсула фон дер Лайен е наследничка на род, който последен е практикувал рбовладелство в Англия. Също е наследничка на фашистки функционер от хитлеровите. Не е много свързано с темата, но в дъното стои едно и също - пошлост.

Чудесна новина - алчността винаги бива наказвана или се самоунищожава, а това с футбола стига размери, за които никой не е готов. Да, буквално ще унищожат клубовете-академии за добри футболисти, а с това този спорт ще заприлича на тениса, където семействата влагат много за евентуално един ден неколцина деца да са топ играчи. Другият вариант е "балкансият" - нали не си представяте сръбски футболист да смее да подпише, без благословията и трансферната сума за президента на клуба му. Но е добро отрезвяване - време беше да си разтърси нещо, а не само те да разтърсват с рекордни пари за футболисти.

При това положение, щом като футболните школи няма да имат никакви права над младите играчи и те могат да си тръгнат по всяко време, който иска да мине през школата да си подготви една солидна сума, след което да си троши главата. Да му мислят бедните негърчета.