Абсолютният хегемон в мъжкия биатлон - Йоханес Тингес Бьо, спечели преследването на 12,5 километра на собствена земя в Осло.

Това бе предпоследното състезания от Световнат акупа по биатлон при мъжете, а Бьо, който отдавна си бе осигурил титлата, отново показа страхотно ниво.

За норвежецът това бе 15-а победа през сезона, а той отново с еподигра с конкуренцията.

Бьо стартира с 23 секунди преднина, които натрупа в спринта преди два дни, а този аванс, само едната грешка при стрелба и отличното бягане му осигуриха огромно предимство.

Конкурентите просто нямаха шанс, а осъзнавайки това, Бьо реши да вземе норвежко знаме в ръце и в последните 500 метра от трасето да направи почетна обиколка за домакинската публика.

Той дори си позвили да спре метри преди финала и да се поклони към трибуните, а въпреки всичките му циркове, той пак завърши с аванс от 32 секунди.

Просто през този сезон нито един биатлонист не бе дори и близо до нивото на Йоханес Тингес Бьо.

На подиума с него днес се качиха Куентен Фийон Мае от Франция и Стурла Холм Легрейд от Норвегия.

Единственият представител на България днес бе Владимир Илиев, който стартира от 34-а позиция и въпреки трите си грешки при стрелбата, успя да завърши на 29-а позиция.