Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал в категория до 61 килограма в дисциплината "кумите" в 30-о издание на международния турнир по карате "Венеция къп" в Италия.

Българката постигна шест победи по пътя си до първото място, като на финала надделя над Александра Шолохова от Украйна с 5:0.

България завоюва още едно отличие от състезанието, след като в категория до 55 кг Ивана Каменова спечели бронз.

Състезателката на карате клуб "Цанев" започна с три победи, след което загуби от Диана Шостак от Украйна. В спор за бронза Каменова победи с 2:1 Алмина Халилович от Босна и Херцеговина.

В класирането по медали на турнира България раздели деветото място с Босна и Херцеговина.

Първи са домакините от Италия с 49 отличия - 19 златни, 10 сребърни и 20 бронзови.