Българските състезатели по спортна гимнастика стигнаха още два финала на Световната купа, която се провежда във Варна.

Още в четвъртък Валентина Георгиева намери място сред най-добрите осем на прескок, а на връх празника 24 май това сториха Димитър Димитров и Йордан Александров.

Многократният финалист на този уред от европейски и световни първенства Димитров влезе сред най-добрите с втора оценка от 13.925 точки (14.150 точки първи прескок и 13.700 точки втори прескок). Другият българин Даниел Трифонов завърши 16-и с 13.100 точки.

Александров ще защитава сребърния си медал от миналата година на финала на висилка. Най-опитният гимнастик в българския отбор е финалист със седма оценка от 13.300 точки. С 12.250 точки Трифонов завърши на 23-а позиция в тази дисциплина.

Сериозна грешка при приземяването лиши Александров от участие на финала на успоредка. Националът остана на 13-о място с резултат от 13.200 точки. Другият ни представител в тази квалификаця Божидар Златанов е на 24-а позиция с оценка от 12.150 точки.

За съжаление Георгиева не успя да се класира за финала на греда. Европейската вицешампионка падна два пъти и с 10.600 точки се нареди на 30-а позиция. Същите грешки направи и другата ни състезателка на уреда - Виктория Венциславова, която с 9.800 е 32-а.

В пресявките на земя Калина Тенева е 23-а с 11.800 точки, а Никол Соколова завърши 28-а с 11.500 точки.

В събота са финалите на халки, кон с гривни и земя при мъжете, както и на прескок при жените с участието на Валентина Георгиева.