Русия не участва на Олимпийските игри в Париж, но въпреки това тамошните медии преброиха медалите, спечелени от натурализирани техни спортисти.

Оказа се, че макар страната да търпи санкции, руснаци са спечелили общо 18 медала - шест златни, три сребърни и девет бронзови. Разбира се - под чужд флаг.

Едно от отличията, които в Русия си броят за свое, е и българският златен медал на Магомед Рамазанов в турнира по борба. Другият любопитен момент е златото на Дария Варфоломеев в художествената гимнастика, където състезаващата се за Германия грация изпревари с малко нашата Боряна Калейн.

Ако всички тези медали се съберат, въображаемият руски отбор на натурализираните състезатели щеше да се класира на 15-о място в общото подреждане в Париж - точно след Унгария и преди Испания.

Както е известно, Русия нямаше право на има собствен отбор в Париж 2024. Причината за това са международните санкции, наложени след началото на войната в Украйна.

До Олимпийските игри бяха допуснати само 15 руски спортисти, но с неутрален статут и при изпълнение на редица изисквания. От тях медал взе само дуетът Андреева/Шнайдер в тениса.

"Тежката артилерия" на руския спорт обаче предпочете да не пътува до Франция с неутрален статут и остана солидарна с режима в Кремъл.