Българските атлети спечелиха два златни, два сребърни и два бронзови медала в първия ден от Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора.

Радослава Мавродиева постигна най-добрия резултат в кариерата си и спечели титлата в тласкането на гюле.

Тя постигна резултат от 18.95 метра, което бе достатъчно за златния медал.

Среброто остана за молдовката Димитриана Сурду, а бронзът за гъркинята Стаматия Скарвелис. Другата българка в надпреварата Ренета Петкова остана шеста.

Втората тилта за България бе спечелена от спринтьорката Инна Ефтимова.

Тя спечели състезанието на 100 метра с резултат от 11.45 секунди, оставяйки зад себе си представителка на Израел и Кипър.

При мъжете Денис Димитров остана само на стотна от титлата. Той завърши втори, зад гръка Хоанис Нифадопулос.

Габриела Петрова също се окичи със сребро в тройния скок.

Тя се приземи на 14.34 метра, завършвайки след гъркинята Параскеви Папахристу, която постигна 14.74 метра.

Българската женска щафета на 4 по 100 метра спечели бронзовите отличия. Родните атлетки в състав Виктория Георгиева, Радостина Стоянова, Карин Околие и Инна Ефтимова се пребориха за третото място с време от 45.62 секекунди. Шампионки на Балканите станаха гъркините с 45.43 секунди, следвани от румънките с 45.55 секунди.

Денис Ерадири извоюва шестия медал за България. Той се нареди трети в сектора за скок на дължина при мъжете с постижение от 7.70 метра.