За първи път от Олимпиадата в Атина финал на сингъл в тениса на маса не беше между двамата представители на Китай в схемата, но все пак титлата остана за доминиращата страна.

В Париж 2024 Фан Джендон спечели златото след успех с 4:1 гейма над шведската сензация Трулс Мьорегорд - 7:11, 11:9, 11:9, 11:8, 11:8.

Вторият в схемата Фан заслужи титлата, но аплодисментите са за 19-ия в схемата Мьорегорд, който в началото на турнира сензационно отстрани другия китаец, поставеният под №1 Уан Чуцин и след серия от победи стигна до сребърния медал.

В мача за титлата Мьорегорд показа много добър тенис, като дори спаси пет последователни шампионски точки в последния пети гейм.

Среброто отиде за световния №3 Феликс Лебрун от Франция, който е едва на 17 години и е сензация в страната си и световния пингпонг. Той победи бразилеца Юго Калдерано с 4:0, след като преди това на полуфиналите загуби със същия резултат от бъдещия шампион Фан.

При жените изненади нямаше. На пета поредна Олимпиада двете китайки в схемата стигнаха финала, като 30-годишната Чън Мън защити титлата си от Токио, побеждавайки първата в схемата Сун Инша с 4:2 гейма.

Бронзът отиде за японката Хина Хаята, победила корейката Юбин Шин също с 4:2.

При смесените двойки, с които бе започната надпреварата, титлата отиде за Китай, среброто за Северна Корея, а бронза за Южна Корея.

Предстои да се определят шампионите в отборните дисциплини при мъжете и жените, като и там големите фаворити за златните медали са