Йордан Александров спечели златен медал на финала на висилка на Световната купа по спортна гимнастика във Варна.

Най-опитният състезател в българския национален отбор изигра перфектно съчетанието си и получи от съдиите 13.700 точки под бурните аплодисменти на публиката в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. И в това издание на турнира Александров показа, че е един от най-стилните и елегантни гимнастици на този уред. Миналата година той се поздрави със сребърното отличие, но тази година стъпи на върха в класирането по безапелационен начин, информира БТА.

Негов подгласник стана соченият за фаворит Ча-хун Тан, който не успя да покаже изключително сложното си съчетание. Представителят на Тайван не издържа на напрежението, падна от уреда и получи 13.366 точки. С резултат от 13.333 точки бронзовото отличие стана притежание на Виктор Мартинес (Белгия).

На финала на прескок Димитър Димитров остана в подножието на медалите. Състезателят на ЦСКА допусна груба грешка при приземяването на първия опит и беше оценен с 13.066 точки. Много доброто изпълнение на втория му прескок му донесе 14.000 точки и със среден резултат от 13.533 националът зае четвърто място.

В отсъствието на олимпийския медалист Артур Давтян, шампион в този финал стана Назар Чепурни (Украйна), който получи 14.383 точки (13.766 първи прекок и 15.000 втори прескок). Със сребро и бронз от Варна си тръгват съответно Никола Диес (Франция) с 14.100 и Паул Шмелцер (Австрия) с 13.750 точки.

Така България завършва Световната купа във Варна с два златни медала - на Йордан Александров на висилка и на Валентина Георгиева на прескок. Димитър Димитров е с четвърто място на прескок и е седмо на земя.