Еди Пенев спечели златен медал на земя на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна.

Живеещият и трениращ в САЩ българин изпълни страхотно съчетанието си, за което получи оценка от 14.366 точки, която го качи и на най-високото стъпало на почетната стълбичка.

На второ място във финала завърши Ботон Молнар от Унгария с 13.833 точки, а трети остана Емил Акмeджанов от Казахстан с 13.800 точки.

Фаворитът за първото място, бронзовият олимпийски медалист от Олимпиадата в Токио - Артур Давтян, остана без отличие.

Световният и европейски шампион получи за изпълнението си оценка от 13.366 точки, която му отреди шестата позиция.

До края на състезателния ден остават още 4 финала без българското участие - при мъжете халки и кон с гривни, и при жените - смесена успоредка и прескок.