Изключително интересна Гран при на САЩ във Формула 1, която може да се окаже ключова в битката за световната титла.

Надпреварата от 19-ия кръг в най-бързия автомобилен спорт бе белязана от двойна победа на "Ферари", както и от скандален момент в големия дуел между Верстапен и Норис за короната.

Драмите започнаха още на старта със ситуация, която на практика маркира цялото състезание. Докато Верстапен и Норис се бореха за първото място, от втората редица напред се изстреля Шарл Леклер и поведе колоната, като в крайна сметка не изпусна водачетството до края. Това бе трета победа за Леклер този сезон и общо осма в кариерата му във Формула 1.

За последно пък Ферари записа двоен успех в САЩ от 2006-а година насам, след като в Остин втори завърши съотборникът му Карлос Сайнс.

Трети в крайна сметка пък на подиума се качи Верстапен, който финишира зад Норис, но британецът бе наказан с 5 секунди и настъпи служебно разместване в класирането. Причината е скандално изпреварване 3 обиколки преди края, при което пилотът на Макларън излезе извън пистата. Последва светкавичен протест от Ред Бул и в крайна сметка той бе уважен от ФИА.

Това е ключово решение, защото по този начин Верстапен не позволи на Норис да съкрати аванса му в генералното класиране за шампионската титла - 57 точки в полза на актуалния крал във Формула 1.

Иначе надпреварата бе голямо разочарование за 7-кратния световен шампион Люис Хамилтън, който допусна грешка, завъртя се на пистата в Тексас и отпадна.