Никола Цолов продължава със страхотния си възход във Формула 3 и записа най-силната си квалификация.

На пистата "Каталуния" край Барселона, българинът даде трето най-добро време и по този начин ще стартира от втора стартова редица по време на неделната надпревара, която е от 11:05 часа българско време.

Цолов записа най-бърза обиколка за 1:28.502 минути и остана само на 0.039 секунди от победителя в квалификацията Крстиан Менсъл.

Тази трета позиция е най-доброто му постижение в квалификация, като досегашното бе петото място от "Спа" в Белгия през миналия сезон.

По традиция уикнедът във Формула 3 ще се състои и от спринтова надпревара утре, която ще се състои от 11:40 наше време.

В спринта първите 12 пилоти в квалификацията стартират в обърнат ред, което ще означава девета стартова позиция за Цолов.

След общо четири спринта и четири същински състезания от началото на сезона, Никола Цолов е 12-и в генералното класиране, като акцент остава победата му в спринта в Монако през последния състезателен уикенд.