Българският пилот Никола Цолов взе първата си победа във Формула 3, където кара втория си сезон. И го направи на едно от най-култовите трасета в света на високите скорости - това в Монако. Днес Цолов потегли от пол позишън в спринтовата надпревара в Княжеството.

"Българския лъв", както е известен Цолов, изпревари Тим Трамниц и Лоренс Ван Хьопен.

Цолов, който е част от отбора на "АРТ Гран При", завърши 23-те обиколки по уличното трасе за време от 59:09.511 минути.

Трамниц бе с 4.328 секунди по-бавен, а Ван Хьопен, с когото Никола е съотборник, изостана с 5.173 секунди.

С днешния си успех българинът взе 10 точки, благодарение на които се изкачи значително във временното класиране от общо 31 пилоти и е на дванадесета позиция с актив от 17 точки.

През 2022 година той спечели испанската Формула 4, а при дебютния си сезон във Формула 3 преди година събра само 6 точки - постижение, което вече подобри.