Шалке спечели с 5:4 срещу Майнц в мач с две лица на „Фелтинс Арена”, който даде старт на втория полусезон в Бундеслигата и откри 18-ия кръг. През първите 43 минути в Гелзенкирхен сякаш двата тима не осъзнаваха, че ваканцията им е свършила и не правеха нищо запомнящо се. Тогава обаче от нищото Шалке поведе. Минута преди почивката центриране отляво мина между двама защитници и стигна до Джеферсън Фарфан, а перуанецът с ниско воле по диагонала намери мрежата за 1:0. През втората част зрителите гледаха изцяло нов мач с много открита игра и осем нови попадения. 4 минути след почивката Холтби пусна за Дракслер, който бе в очи в очи с вратаря Цийлер и го разстреля за 2:0. Хановер бързо се върна в мача. Хущи центрира от пряк свободен удар, топката бе избита, Сержио Пинто я намери от въздуха, Нойщадер подложи крак и неспасяемо насочи към вратата си за 2:1.