Днес наставникът на баварците Юп Хайнкес спести силите на капитана Филип Лаам, Бастиан Швайнщайгер, Хавиер Мартинес и Марио Манджукич, но въпреки това момчетата му нанизаха шест попадения.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Ларс Щиндл вкара топката в собствената си врата, а малко по-късно Клаудио Писаро от воле нацели напречната греда. В 22-ата минута обаче той асистира на Рибери и последният вкара за 2:0, а пет минути преди паузата изведе Гомес и германецът даде класически аванс на Байерн - 3:0.

В 62-ата минута той вкара и десетото си попадение в първенството, а в 71-ата Писаро направи 5:0. Почетното попадение за домакините падна шест минути преди края на редовното време и бе дело на Хофман, който се възползва от неубедителна намеса на Нойер, а крайния резултат оформи отново Писаро, разписал се в 88-ата минута.

Победи в 30-ия кръг на Бундеслигата записаха още Хамбургер и Айнтрахт (Франкфурт), наложили се у дома съответно над Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 и над Шалке 04 с 1:0.