Отборът на Христо Стоичков, който прие Монтана в Ловеч след загуби от Славия, Левски и Ботев Пловдив, владееше напълно инициативата днес и направи редица пропуски пред вратата на Веселин Цветковски. "Оранжевите" все пак спечелиха трите точки след автогол на съперников играч и попадение на Ванжер.

Албанският национал Армандо Ваюши подаде хубав пас с пета към Васил Божиков, който отправи силен удар. Топката се отклони в играча на Монтана Георги Пашов и влезе във вратата на гостите за 1:0 в 72-ата минута.

В самия край на мача, когато вратарят Цветковски бе излязъл напред, Ванжер пусна топката в опразнената врата за крайното 2:0.

В другия двубой, който се игра днес, Ботев Враца би много трудно Етър с 2:1. Момчетата на Тони Здравков водеха в резултата след гол на Атанасов от дузпа в 13-ата минута, но след бърза контраатака за гостите в 60-ата минута, Шайстех се озова очи в очи с Митов и с лекота го преодоля за 1:1.

Илия Илиев в 83-ата минута, след нова дузпа в полза на домакините, донесе трите точки за Ботев Враца, съобщи БГНЕС.