Срещата на пловдивчанакта беше прекратен вчера, заради настъпила тъмнина. Затова трябваше да стартира след 13.00 часа във вторник. Двубоят ще се играе след мача на Арвидсон и Пън на Централния корт.

Тази среща обаче също все още не е започнала. Цветана Пиронкова и Слоун Стивънс се оттеглиха при пълно равенство – 1-1 сета, и 2-2 гейма в третия сет. Цвети не се представи убедително в първия сет, и позволи на Стивънс да поведе с 4-0 гейма, съобщи Гонг.

Въпреки че българската тенисистка се върна в играта, и успя да намали изоставането си, американката затвори сета с 6-3. Пиронкова използва медицинска помощ, преди втората част от мача, което го прекъсна за десетина минути. Явно това обаче помогна много на родната ракета, която игра вече много по-добре.

Стивънс правеше и доста грешки, и Цвети се справи отлично, за да вземе сета с 6-2. В третия сет и двете спечелиха своите сервис геймове, до 2-2, резултат, при който съдията взе решение да спре мача.