Отборът на Манчестър Сити разпиля тима на Нюкасъл с в последен мач от първия кръг на Висшата лига. Мануел Пелегрини започва добре начело на „гражданите“ и с оглед на показаното може да се превърне в новия любимец на феновете от „Етихад“. Точни за успеха на Сити бяха Давид Силва, Серхио Агуеро, Яя Туре и Самир Насри. „Гражданите“ станаха втория отбор, който вкарва четири гола в първия кръг на тазгодишния шампионат, но за разлика от шампионите от Юнайтед, Сити запази мрежата си суха.  Още във втората минута Серхио Агуеро можеше да открие резултата. Аржентинският нападател преодоля Стивън Тейлър и стреля, но с крак Тим Крул спаси. Две минути по-късно удар на Един Джеко бе блокиран от бранител на „свраките“. Гостите отговориха със силен удар на Хатем бен Арфа от дистанция, но над вратата на Харт. В шестата минута Сити логично поведе. След продължителна атака, Джеко центрира и след рикошет, топката стигна до Силва, който с глава откри резултата. Четири минути по-късно Гуфран вкара топката във вратата на Харт, но попадението правилно бе отменено поради засада. В 22-рата минута Агуеро удвои аванса на „гражданите“. Нападателят получи топката преди наказателното поле, справи се с опеката на Тейлър и с диагонален удар по земя отбеляза за 2:0. Минута преди края на първата част Тиоте стреля от дистанция, но с плонж Джо Харт успя да улови. Във втората минута от добавеното време на първата част реферът не отсъди чиста дузпа в полза на домакините. Удар на Серхио Агуеро срещна ръката на Стивън Тейлър, но това не бе достатъчно за Андре Маринър да посочи бялата точка. Само минута по-късно Тейлър бе изгонен. Защитникът на „свраките“ получи директен червен картон само минута след като си призна, че е играл с ръка в наказателното си поле.