Кристиано Роналдо и Иско изиграха поредния си много силен мач, а Реал Мадрид победи Хетафе у дома с 4:1 в петия кръг на Ла Лига.  Два гола на Кристиано Роналдо и по един на Пепе и Иско обърнаха мача на „Сантяго Бернабеу” след ранния гол на Лафита. Победата доближи „кралете” на две точки зад лидерите Барселона и Атлетико (Мадрид), които имат по 5 победи на старта. Гарет Бейл се контузи на загрявката и така и не се появи в игра след изявите си в Шампионска лига през седмицата. Икер Касияс за пореден път остана резерва на домашната сцена. В третата минута Ди Мария центрира добре, топката спря точно пред Кристиано Роналдо, но неговият шут бе блокиран на голлинията. Изненадващо Хетафе поведе в 5-ата минута. Мику заложи за Лафита на границата на наказателно поле, а шутът му рикошира в Пепе, за да заблуди Диего Лопес – 1:0. Реал натисна и бързо изравни. В 19-ата минута Ди Мария центрира, засадата бе покрита, но вратарят Моя спаси удара на Роналдо, само за да може Пепе да направи добавка отблизо за 1:1. Последва идентична ситуация и Ди Мария пак намери Роналдо с центриране, но португалецът не бе точен от чиста позиция. Роналдо стреля от пряк свободен удар, Мичел посрещна с ръце, но те бяха вдигнати във въздуха и съдията даде дузпа. Кристиано Роналдо намери долния ляв ъгъл за 1:1 и реализира 207-ия си гол с екипа на Реал в 205 мача. Бензема направи страхотен пропуск преди почивката при центриране на Карвахал, но Реал реши мача след паузата. Иско подобри играта си след почивката.