Уейн Рууни даде аванс на англичаните в десетата минута, когато засече в мрежата с глава подаване на Ашли Йънг от корнер. Джеси Лингард удвои в 65-ата минута след асистенция на Тайлър Блакет, а в края двата състава си размениха по едно попадение.

Рафиня намали за испанците, а 30 секунди по-късно Аднан Янузай оформи крайното 3:1 след пас на Лингард. Две от големите звезди на "Барселона" Лионел Меси и Неймар, пропуснаха срещата, както и Клаудио Браво, Хавиер Масчерано и Дани Алвеш, предаде БТА.

Испанците доминираха във владеенето на топката и създадоха повече положения, но нямаха късмет. Луис Суарес удари на два пъти гредите зад Давид Де Хеа през първото полувреме, а гол на уругваеца след почивката беше отменен заради засада.

За Манчестър двубоя пропуснаха новото попълнение Бастиан Швайнщайгер, който се възстановява от лека травма, получена на тренировка, както и Анхел Ди Мария, който е пред трансфер в "Пари Сен Жермен".