"Юве" стигна до успеха с два гола на Пауло Дибала. Аржентинецът откри резултата в 20-а минута от пряк свободен удар, а в 49-а покачи на 2:0 след асистенция на Гонсало Игуаин.

Самият Игуани също можеше да се разпише, но малко преди почивката пропусна дузпа.

С гол на Чиро Имобиле в добавеното време Лацио стигна до равенство 2:2 при гостуването на Каляри. Точката не донесе радост за "орлите", които изостанаха на три точки от третия в класирането и градски съперник Рома.

"Каляри" поведе с гол на Паволети в 25-а минута, а автогол на Чепители възстанови равенството в 35-а минута.

Барела отново даде преднина на "Каляри" от дузпа в 74-а минута, но натискът на Лацио в края даде резултат с изключително зрелищен гол на Имобиле. Андерсон центрира от ляво, а Имобиле с пета прехвърли излезлият напред вратар на "Каляри".

"Аталанта" запази шансове за зона "Европа" след победа с 1:0 като гост на "Болоня". Холандецът Мартен де Роон отбеляза единствения гол в 83-а минута и "Аталанта" остава осми в класирането, но вече само на три точки от седмия

"Сампдория", който загуби като гост с 1:4 на борещия се за оставане в елита Кротоне.