Реал Мадрид победи Лас Палмас с 3:0 в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион “Естадио де Гран Канария“. Футболистите на треньора Зинедин Зидан стигнаха безпроблемно до успеха след два гола на Гарет Бейл, като единият бе от дузпа. Едно попадение отбеляза капитанът в този мач Карим Бензема също от наказателен удар.   След тази победа Реал продължава да е на 3-ото място в класирането с актив от 63 точки, с 1 по-малко от втория Атлетико Мадрид, който утре приема Ла Коруня.   Реал откри в 26-ата минута. Лука Модрич изведе Бейл по крилото. Уелсецът стигна до пеналта и с мощен удар с левия крак прати топката във вратата.   В 38-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа.