Постепенно обаче по-опитният отбор на Валенсия наложи своето темпо и стигна до първи гол, за който сериозна вина имаше и Димитър Иванков. В 16-та минута Тино Коща бе оставен необезпокояван и от над 20 метра стреля към българския вратар. Топката бе в обсега на Иванков, но той сякаш се подхлъзна и не можа да се намеси.

В края на първото полувреме Тино Коща стреля в гредата, а при добавката с глава Адурис реализира за 2:0. В 68-та минута резултатът вече бе класически. Отбраната на Бурса колективно подари топката на Пабло Ернандес, който с лек, но изненадващ удар вкара във вратата на Иванков.

8 минути по-късно Роберто Солдадо оформи крайното 4:0, след като остана сам срещу Иванков при контраатака и стреля под тялото му. Така след първите мачове Валенсия оглави класирането с 3 точки, пред Юнайтед и Рейджърс с по 1 и Бурса с 0.