За гостите титуляр бе бившият играч на ЦСКА Елиот Гранден, който бе заменен в 61-та минута от Хеърууд.

За домакините големият отсъстващ пък бе Франк Лампард, който все още не се е възстановил след операцията си от херния.

Още във 2-та минута резултатът бе открит след гол на Саломон Калу, който се разписа отблизо след пас на Бранислав Иванович.

В 12-та минута Малуда покачи на 2:0 след удар в долния ляв ъгъл на Джилкс. Асистенцията за това попадение бе на Дидие Дрогба.

В 30-та минута резултатът вече бе 3:0 - Ашли Коул подаде към Дрогба, който се разписа с чудесен удар извън наказателното поле. И четвъртият гол за Челси падна преди почивката - в 42-та минута Малуда вкара второто си попадение в мача след удар от границата на наказателното поле.

Така французинът се изравни на върха в голмайсторската листа с Димитър Бербатов, реализирал хеттрик срещу Ливърпул при успеха с 3:2. И двамата имат по шест попадения от началото на сезона във Висшата лига, предаде Novsport.

През втората част "сините" свалиха оборотите, но до нов гол в мача не се стигна.

Така Челси е убедителен лидер във Висшата лига след пет изиграни кръга и актив от 15 точки, а освен това "сините" са допуснали едва един гол от началото на кампанията срещу цели 21 вкарани. Блекпул пък е девети със седем точки.