Райли си навлече гнева на боса на Левски Тодор Батков след мача с Шалке 04 от Купата на УЕФА през 2006 година, като адвокатът дори каза по негов адрес крилата фраза за "диз бритиш хомосекшуъл броук дъ гейм".

Райли, който се оттегли от съдийството преди няколко години, ще е съдийски наблюдател на турнира. Водените от Атанас Атанасов юноши до 19 години са в една група със Сърбия, Люксембург и Ейре.

Първият мач на нашите е на 7 октомври срещу Сърбия в Мездра, а след това на 9 октомври играем с Ейре в Тетевен. Последният мач в групата е с Люксембург на 12 октомври, пак в Мездра.

Междувременно в последен мач от група 1 на юношеските квалификации до 17 години на турнира в Хърватска тимът на България, воден от Ферарио Спасов, загуби и от Израел с 0:1 след гол на Малка в 64-тата минута.

Така нашите юноши завършиха на последно място след 3 загуби от 3-те мача с Гърция, Хърватска и Израел, като головата разлика е 1-4.