Възпитаниците на Силвано Пранди се преместиха от Флоренция в Модена, за да се срещнат с Русия в битката за място в шестицата на Мондиала в Италия. Срещата започна добре за българския тим и националите ни поведоха с 06:08 на първото прекъсване техническо. Руският тим обаче заигра по-добре, поведе на второто прекъсване с 16:13 и спечели първия гейм с 25:20.

"Сборная" поведе с 08:04 на първото техническо прекъсване във втория гейм, но България водеше на второто прекъсване с две точки - 14:16. В края на гейма, играта вървеше точка за точка, но след ас на Мусерский Русия поведе с 2-0 след 26:24.

Матей Казийски и компания започнаха добре и третия гейм, като водеха с 04:08 на първото прекъсване и с 13:16 на второто прекъсване. Русия изравни на 19:19, но България спечели третия гейм с 25:20 след два аса на Владимир Николов.

Волейболистите ни поведоха с 06:08 на първото прекъсване на четвъртия гейм, но на второто изоставаха с една точка - 16:15. Волейболистите на Даниеле Баньоли обаче поведоха с 18:16, запазиха разликата, затвориха гейма при 25:23 и така спечелиха мача с 3-1.

"Трикольорите" ще спорят със загубилия мача САЩ - Германия за 7-8 място, а руснаците ще срещнат победителя от този мач в битка за петото място. Българският тим ще изиграе последния си мач на шампионата утре от 18:00 часа, съобщи БГНЕС.

Казийски: Съжалявам за този резултат

Владо Николов: Психиката ни изигра лоша шега

Пранди: Напълно заслужена победа за руснаците