С минута мълчание преди срещата бе почетена паметта на бившия футболист на Берое Петър Васев, който почина на 20-ти Октомври. Домакините започнаха много силно срещата и се опитаха да наложат натиск още от първите минути на двубоя.

В 7-ата минута Петър Димитров центрира много остро в наказателното поле на "студентите", но за тяхно щастие, никой не успя да засече топката във вратата. В 37-ата минута добра възможност се откри пред Тодор Христов, но неговият удар премина покрай вратата.

Втората част започна по най-добрия начин за домакините. Само три минути след подновяването на играта Слави Жеков центрира от корнер топката, която бе засечена с глава от Бачев - 1:0.

Малко по-късно Христов отново пропусна пред гола, а в края на срещата същото стори и Божанов. В три минутното продължение гостите се хвърлиха в отчаяни атаки, но така и не успяха да завършат нито една от тях, информира ТопСпорт.