Предварителните прогнози за дерби въобще не се оправдаха, а каталунците бяха пълни господари на терена. Като оправдание за гостите може да послужи фактът, че те играха цяло второ полувреме с човек по-малко. Абдулай Конко получи втори жълт картон секунди преди почивката.

Барса поведе още в 4-ата минута, след като Лионел Меси се възползва от добро центриране на Педро. В 24-ата аржентинецът намери отлично Давид Вия и нападателят с флацов удар матира Хави Варгас - 2:0.

Мачът на практика приключи с изгонването на Конко, а през втората част каталунците стигнаха до още три попадения. В 53-ата Дани Алвеш наказа с красив гол от воле бившия си тим.

10 минути по-късно Меси отново показа защо е считан от мнозина за най-добрият играч в днешно време. Дребничкият номер 10 овладя една топка в полето на Севиля, премина един защитник, след това напредна, разхвърля още трима в бяло и покачи на 4:0.

В последните секунди Давид Вия с втория си гол в мача оформи крайното 5:0, предаде ТопСпорт.