Класите между двата отбора бяха с изключителна разлика, показателно за което беше резултатът след първото полувреме - 4:0.

Мата откри в 17-ата от дузпа, а четири по-късно Солдадо удвои. Адуриз направи резултата класически след половин час игра, за да дойде и радостта на Хуакин в 37-ата за 4:0.

През второто полувреме "прилепите" намалиха значително обортите, но въпреки това гостите изпитваха трудности при организирането на атаките си. В 55-ата най-дейният за домакините Солдадо направи 5:0 с втория си гол в мача.

Батала върна едно попадение четвърт час по-късно, в 78-ата Домингес фиксира крайното 6:1.

Успехът затвърди участието на Валенсия в следващата фаза, заемайки второто място с 10 точки. Бурса пък няма спечелена точка и е последен без никакъв шанс за Лига Европа кръг преди края, информира ТопСпорт.