Срещата на "Уайт Харт Лейн" логично започна с много силен натиск на домакините, които още от първите минути се втурнаха в атаки. В 6-ата Арън Ленън подаде към Юнес Кабул, който от удобна позиция откри резултата. Малко по-късно звездата на "шпорите" Гарет Бейл можеше да направи 2:0, но останал сам срещу вратаря пропусна да се разпише.

Само 60 секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Питър Крауч получи топката и намери отлично Лука Модрич, който нямаше проблеми да направи 2:0.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, а "бременските музиканти" днес нямаха нужните футболни аргументи, за да се противопоставят на своя съперник.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Ленън намери Крауч в наказателното поле, а гигантът не сгреши за 3:0. В 85-ата минута най-доброто положение за гостите бе пропиляно от Даниел Йенсен, съобщи ТопСпорт.