В първите минути на двубоя положения пред двете врати почти липсваха. Първото по-сериозно такова се получи едва в 19-ата минута, когато Рене Гартлер засече с глава центриране от корнер, но не намери целта.

В 39-ата минута Кристофър Дражан получи топката и подаде към Тримел, който за кеф на домакинската публика, изпълнила "Ернс Хапел", откри резултата в полза на Рапид.

Отговорът на португалците бе почти мигнове. В 42-ата минута Фусиле асистира на Фалкао, който прати топката в мрежата. След почивката футболистите на Рапид направиха всичко по силите си, за да стигнат до победата.

Това обаче не бе достатъчно и в 86-ата минута, при една контра на "драконите" резултатът стана 2:1. Точен отново бе Фалкао, който 2 минути по-късно оформи и своя хеттрик, вкарвайки за 3:1.