В първия мач Рубин се наложи с 2:0. Жребият за следващия кръг ще се тегли на 5 август, а след отпадането си, Динамо продължава в Лига Европа. Състезателите от Киев трябваше да вкарат три безответни гола на чужд терен, ако искаха да продължат напред в ШЛ, но това така и не се случи.

Първият гол за руснаците падна още в 19-та минута. Касаев открадна топката от съперника, стреля, но Шовковский изби кълбото, но то стигна до Владимир Дядюн и влезе за 1:0.

През второто полувреме в игра влезе ветеранът Шевченко, но и той не успя да направи нищо. Минута преди последния съдийски сигнал Рубин реализира и втори гол, чийто автор бе Алексей Медведев, предаде Гонг.

Така, с общ резултат 4:1 от двата мача, тимът от Казан се класира за следващия кръг от ШЛ, победителите от който влизат в групите на турнира.