Двата отбора се срещнаха в първия шампионатен кръг и тогава завършиха 0:0 в Каварна.

"Черно-белите" нямаха много изгодни положения за гол, а двама от футболистите – Христо Златински и Мартин Кавдански, напуснаха терена с травми.

Още в 11-ата минута Витанов излезе на стрелкова позиция, но шутира мощно над напречната греда.

Десет минути по-късно разградчани стигнаха до попадение, което обаче бе отменено поради засада. Иван Стоянов центрира от фаул и бившият защитник на Литекс – Барт, засече с глава в мрежата.

В 35-ата минута пък Златински напусна принудително заради травма и на негово място се появи капитанът Здравко Лазаров.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно попадение в рамките само на две минути. В 49-ата Лудогорец поведе с 1:0. Отново Иван Стоянов центрира отдясно, няколко играчи на Локо се разминаха с топката и тя стигна до Светльо Дяков, който безпроблемно я прати зад гърба на Стоян Ставрев.

100 секунди по-късно Здравко Лазаров бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и успя да изравни – 1:1.

Капитанът пропусна да донесе победата четвърт час преди края на мача. Тогава Лазаров бе изведен от Даксон сам срещу вратаря, опита да го прехвърли технично, но топката излезе в аут.

Веднага след спаринга "черно-белите" сложиха край на 4-дневния си подготвителен лагер и тръгнаха за Пловдив, предаде Novsport.